YİNE 1-0’lık bir mağlubiyetle bu haftayı kapadık. Unutmadan bundan öncesi takımımızın yardımcı hocalarına hatta bir rivayete göre malzemecimize kadar ceza yağdı…

 

Samsun maçı öncesi yağan cezalar ne denli etkiler takımı derseniz bence hiç; hak ettikmi bu cezaları; bence evet… Neden evet derseniz? Bakın maç içersinde pozisyon gereği hakemler yanlış karar verebilirler bu çok canımızı yaksa da kenar yönetimi dediğimiz kulübede olan ekipten sadece teknik direktör itiraz edebilir; ama hatırlayın Ümraniye maçını; Can Hocam dışında alakalı alakasız herkes sahanın içinde yardımcı hocalarımız haydaa dalmışlar içeri, eh böyle olunca gözlemci de yazar deftere kimse kusura bakmasın…

 

Samsun maçı çok önemliydi ama Samsun takımı için de hayati bir maçtı.  Ben Samsun taraftarına hayran kaldım, bir taraftar bu kadar takımına zor zamanlarda sahip çıkar; dün maçı kazandıysa Samsunspor bunu taraftarına yani  12’nci adama borçlu.

 

Maç için ne diyorsun derseniz.. Bence bugüne oynadığımız en güzel deplasman maçımızı oynadık. Samsun takımının üç puan hırsıyla saldırmasına ve  taraftar baskısına rağmen oyunu çok iyi kontrol ettik ve öyle pozisyonlar bulduk ki Okan’ın ve Kaptan Burak’ın şutları kaleyi bulsaydı bugün Samsun zaferi diye yazıyordum ki.. 35. dakikada bir gol gördük kalemizde. Tanıdık bir yüz, eski futbolcumuz Murat belki de futbol hayatının en güzel golünü attı ve pozisyonu yakaladığı anda üzerinde hiç bir baskı yoktu ve rahattı; bizim defans da adeta baktı. Murat’a da bu rahat pozisyonda jenerik bir gol atmak kaldı oda attı 1-0.

 

Yine bir parantez; bu gol defansımızın hatasıydı, adam paylaşımını yapamadık belki de dengesiz yakalandık diyebilirsiniz ama bu vuruşu Murat’a idmanda bile yaptırmazlar.

 

Sonrasında sahada başa baş mücadele eden hatta beni bile her an beraberlik golünü atacakmışcasına heyecanlandıran etkili ve göze hoş gelen bir futbol oynamaya başladık. Dediğim gibi bu deplasman maçındaki futbolumuz gerçekten çok iyiydi ve nazardan uzak diyorum.

Yine Atilla bir top çıkarttı ki herkesin takdirini kazandı.  Samsun taraftarını bile askıda bıraktı; gol diye ayağa kalkanlar öylece baka kaldı. Resmen kalecimiz uzadı direğin dibinden topu çeldi.  Ama futbolda böyle güzel pozisyonlar izletene böyle güzel futbol oynayana puan yok. Ancak GOL atana puan var ve Samsun takımı bu golü att;ı bence hayati bir 3 puanı aldı.

 

Hiç bir zaman hedefler tükenmez, hedefsiz başarı olmaz; bence play-of için hala umudumuz var ama önümüzde de çok önemli bir Denizli maçı var. Onlar da yaralı ve 3 puan için gelecekler. Bu maçtan alınacak bir 3 puan bizim hedefimizi daha iyi belirleyecektir. Futbolcularımıza ve bilhassa BÜYÜK BALKES TARAFTARINA bu maçta çok iş düşüyor. Neden bir Samsun taraftarı gibi sahayı doldurmayalım biz bunu süper lige çıkarken ibreti aleme göstermiş bir şehiriz; haydi bu iyi futbol oynayan  BALKESLERİMİZİ yalnız bırakmayalım… Sevgilerimle fair play duygularla kalın ....