Merhaba... Tüm futbol sever, sporsever, BALKES aşığı taraftarlarımıza, merhaba memleketimin güzel insanlarına.

 

Nihayet ligin ikinci yarısına başladık ve güzelde başladık. Adana deplasmanından 3 puanla dönmek bence çok güzel oldu. Hani o Adana kebabı gibi, şalgam suyu gibi, şırdan gibi keyif verdi BALKESLERE, bizlere.

 

Böyle uzun lig arası verilen tatil havasından sonra ilk maç önemlidir. Her takım yaralarını sarmış, gereken tedbirleri almış, gerekli yerlere takviyelerini yapmış, kısaca toparlanmış olarak başlar. Eh bir de rakip ADS gibi güçlü ve iddialı bir takımsa, bu maçın önemi bir kat daha artar. Yeni hocamız ile onun hiç de yabancısı olmadığı bir takıma karşı oynadık. Rakip takımın iskeletini oluşturmakta yeni hocamızın da emeği vardı. Bir yandan da bu sebeplerden enteresan bir maç oldu. Takımın başına getirilmesi ve gönderilmesi ilginçti Giray hocamın bir yerde etme bulma maçı oldu. Yani men dakka dukka. 

 

Maç başında ADS'nin oyun ve pozisyon üstünlüğü vardı. Hele bir pozisyon vardı ki top kaleye girecekken adeta çizgiden aldık dışarı işte bu top gol olsaydı farklı bir şeyler yazıyor olabilirdim. İlk yarı bitip ikinci yarı sahaya çıkıldığında daha kendine gelmiş rakibin üzerine cesurca giden ve bunun sonucunda pozisyon bulan bir BALKES izlemeye başladık.

 

Bu baskılı oyuna ortak oluşumuz meyvesini verdi. Sola açılan topu alan SEDAT ceza alanına girmeden, sol ayakla sert vurdu. Hani tabirimi maruz görün oklava gibi köşeye giden top gol olarak hanemize yazıldı 0-1. Bu golde benim gördüğüm ADS kalecisi kardeşim pozisyon gereği iyi yer tutamadı, sol köşeyi çok açık bıraktı top da orayı buldu. Gol bizi daha da cesaretlendirdi. Sahada çok iyi işler yapan, coşkulu, istekli bir BALKES izlemeye başladık ki tam bu anlarda ADS defansının gereksiz yan pas yapma sevdası golle sonuçlandı. Tam göbek dediğimiz yerde ADS’li oyuncu öyle bir pas hatası yaptı ki topu ABDÜLKADİR söktü aldı, ceza sahasına girdiği anda köşeye isabetli vurdu 0-2.

 

Bu gol rakibin tamamen oyundan kopmasına, gardını düşmesine sebep oldu. Bir de yeterli taraftar desteği olmayınca sahada yalnız kaldılar. O alışa geldiğimiz ateşli ADS taraftarı yoktu. Ben bir not düşmek isterim inanın o iddialı dönemlerindeki taraftarı; yani 12’nci  adamları tribünde olsa işimiz bu kadar kolay olmazdı. Bunu neden yazdım? “sana söylüyorum kızım sen anla gelinim” misali bu güne kadar tribünleri boş bırakan BÜYÜK BALKES taraftarına bir mesaj olsun dedim.

 

Ve geleyim sahalarımızda görmeye alışmadığımız bir olaya! Altınordu, Balıkesirspor U 14 maçında bizim oyuncumuz pozisyonu ofsayt sanarak topu eline alınca verilen penaltıyı dışarı atan Altınordu’lu genç futbolcu kardeşimi ayakta alkışlayalım.  Bu bir sporcu ahlakıdır. ULU ÖNDER ATATÜRK'ÜN dediği gibi “ben sporcunun zeki, çevik, aynı zamanda AHLAKLISINI severim” sözüne örnektir. Altınordu kulübünün tesislerinde, okullarında yazar: İYİ SPORCU, İYİ BİREY. İşte örneği umarım tüm takımlarımıza, futbolcu kardeşlerime, sporcularımıza örnek olur. Bu gibi güzelliklere çok ihtiyacımız var inanın.

 

Şimdi ligde 6’ncı durumdayız. Bu hafta dramatik bir şekilde 3 puanı ellerimizle verdiğimiz Erzurumspor ile oynuyoruz. Bu maçta 12’nci adam BÜYÜK TARAFTARIMIZA İHTİYACIMIZ VAR. HAYDİ TRİBÜNE.