Karesi İle Balya arasında oynanan trajikomik maça başka bir çok başlık yazabilirdim açıkçası ama hepsi hakaret boyutunda olabileceğinden en yumuşak bunu seçtim. 126-26 biten maçı kazanan Karesi, bu maçı oynayacağına antrenman yapsa daha yararlı bir gün geçirirdi.

İki takımın da yeni kurulduğunu göz önüne alırsak bir tarafta staf kadrosuyla, oyuncu kadrosuyla, idarecileriyle göz kamaştıran bir Karesi takımı varken diğer tarafta tamamen gayri ciddi, antrenörsüz ve sokak basketbolu oynayan toplama bir genç topluluğu... Şimdi bu iki takımı biraz ele alalım ama  bu cümleyi yazdım diye Karesi lütfen bana kızmasın ; Balya ile aynı kefeye koyup Balya'ya da "takım" dedim diye...

Karesi : Matrix filmindeki ajanlar gibi sahada 8 tane takım elbiseli adam göremezsiniz bir basketbol maçında eğer bu maç eurolig maçı değilse ama Karesi sanki birinci lig takımı gibi bol staf kadrosuyla ve dışardan görünüşüyle zaten maça çok önde başlıyor. Kurulan takım kadrosuna yani bu maçta sahada gördüğümüz kadroya ilave olarak son yapılan çifte lisans takviyeleri ve Anadolu Efes'in ve milli takımın başarılı genç oyuncusu Okben Ulubay'ın kardeşi Oktay Ulubay transferi ile birlikte lige yükselmek için ne kadar istekli ve kararlı olduklarının kanıtı. Takımın başında Tofaş'ın spor okullarında başlayıp altyapı takımlarında baş antrenörlük yapmış ve a takımda yardımcı antrenörlük görevine kadar yükselmiş olan Fahri hocanın olması da kendileri için iyi bir başlangıç. Balya maçı ile kendilerini değerlendirmeyeceğim ama şunu belirtmek isterim ki karşılarındaki rakip ne kadar zayıf olursa olsun oyunun genelinde hücumda bu kadar oyun disiplininden uzak ve dan dun oynan bir maçın skor haricinde kendilerine hiçbir getirisi olmadı. Savunma yönünde istekli ve arzulu oynayarak göze girmiş gibi görünseler de şunu da göz arda etmesinler ki bir çok pozisyonda rakibin sokak basketboluna yatkın 5 numaralı guardı Arda, ön taraftan kolayca geçip boyalı alana iyi penetrelerde bulundu. Savunmada ayaklarını daha çabuklaştırmalılar ve penetrelerde rakibi özellikle çizgiye yönlendirdikten sonra çizgiyi de kapatmayı unutmamalılar ve savunma kaymalarına da daha çok çalışmalılar. Sonuç olarak Karesi takımı bu ligin önemli takımları arasındaki yerini almış ve bu sıradan takıma karşı 100 farklı bir başlangıçla da adından söz ettirmeyi başarmıştır.

Balya : Takımı andıran tek özellikleri hepsinin aynı formayı giyiyor olmasıydı. Takımın antrenörüyüm diye dolaşan ve bu yolla tek derdi cebini düşünüp geçimini sağlamak olan bir şahıs vardı bildiğimiz ancak onu da saha da göremedik.. Heralde ya antrenör kartını yeniletecek parası yoktu yada uzun yıllardır yeniletmediği için kursa gitmediğinden federasyon sen antrenör olmaya yeterli değisin demiştir. Belki de kendisine iyilik yapan birinin evindeki koltukları(!) o kartı yenilemeye yetmemiştir. Bu kişi bir de bölge tv lerinden birinde program yapıp o programlarda bölge insanı bilmiyor diye kendisini çok başarılı biriymiş gibi gösteriyor basketbolda ve zannedersiniz ki herkesi o basketbolcu yapmış :))  Bu şahıs antrenör olarak bile sahaya Balya takımının başında çıkamayacak kadar yetersizken Balya belediyesporun başkanı ve yöneticileri bu adamı niye orada tutuyorlar. Bu şahıs geçen sene de böyle saçma sapan bir oluşumla bu lige katılmış ve ligin ortası gelmeden ligden takımıyla birlikte ihraç edilmişken hiç mi araştırma yapmadan böyle kişilere teslim olursunuz. Siyaseti spordan uzaklaştıramazsanız siyasette olduğunuz gibi sahada da rezil olmaktan kaçamazsınız...!!! Tribünden saha içine oyunculara ve hakemlere laf söyleyen bir komedyenden ileriye gidemeyecek kişilerle neden iş yaparlar anlayamıyorum hadi bilmiyorsunuz bari bilenlere sorun bu ilin bir basketbol temsilcisi var ona sorup danışın en azından böyle liglere katılmadan ve böyle şahıslarla anlaşmadan. Gerçi Balya kulübünün hangi şirket tarafından desteklendiği de belliyken bazı şeylere de şaşırmamak lazım.. Sonuç olarak şehrimizi rezil edecek bir oluşum yapacağınıza derhal ligden çekilin ki ne yönetimdeki şahısların ismini ne de o şirketin ismini daha fazla komik duruma düşürüp bu rezalete ortak olmayın...!!!