Haftasonu oynadığımız Final Spor maçını Ogün Sevinç'in muhteşem oyunu ile 2 sayı farkla da olsa kazandık ve 3 maçtır süre gelen mağlubiyet serisine son verdik. Rakibimiz Final Spor da son 3 deplasman maçını da 2 sayı ile kaybetmenin burukluğu ile sahadan ayrıldı. 
Sizlere neredeyse her yazımda bu ligde yabancı oyuncuların maça etkisinden bahsediyorum. Bu maçta rakip takımın yabancı oyuncularının maçı nasıl domine ettiklerini ve kadro kalitesi olarak bizden çok daha düşük bütçelerle kurulmuş bir takımı nasıl maç sonuna kadar sahada tuttuklarını gördük. Doğru yabancı seçimleri yapan takımlardan biriyle karşılaştık ve yanların da uzun yıllar süper ligde oynamış olan ve 36 yaşının son günlerini yaşadığı bir döneme rağmen hala ne kadar önemli ve etkili bir oyuncu olduğunu gördüğümüz Polat Kocaoğlu da eklenince attıkları 70 sayının 50 si bu üçlüden geldi. Eğer kadroları biraz daha geniş ve kaliteli olsaydı veya Ogün Sevinç bu kadar ekstra bir gününde olmasaydı bugün yine bir yenilgi yazısı yazıyor olurdum.

Gelelim maça; Final Spor maça iyi ve hızlı başladı ve özellikle pota altında Knox'a çözüm bulana kadar bir anda fark 10 sayıya çıktı. Periyodun sonlarına doğru biraz olsun toparlanan takımımız savunmasını oturtunca farkı da 4 sayıya indirmeyi başardı ve periyor 22-18 Final Sporun lehine sonuçlandı. İkinci periyoda hızlı başlayan takımımız oldu ve Ogün'ün periyodun başında üst üste bulduğu 8 sayı ile rakibini yakaladı ve savunmasının da oturmasıyla rakibini top kayıplarına zorladı. Rakibimizin maç genelinde yaptığı 18 top kaybının neredeyse yarısına yakını bu periyotta savunmamızın sertliğini arttırmasıyla oluştu. Bunlara ek olarak Edward Davis'in üst üste birkaç hücumda, hücüm ribandlarında etkili olup hücumlardan boş dönmememizi sağlaması da bu periyottaki direncimizi arttırdı ve devre arasında soyunma odasına 5 sayı farkla önde girmemizi sağladı. 
3. periyodun başında maç genelinde çok iyi maç yöneten hakemlerin bir kaç dakikalık lehimize düdükleri ile avantajlı başladık ve bunu iyi değerlendirip farkı 9 sayıya kadar çıkarmayı başardık ancak sonrasında normal seyrine dönen hakemlere Final Sporun da toparlanması ve etkili oyunu eklenince maça tekrar denge geldi ve son periyoda 53-53 eşitlikle girildi. Son periyoda da 3 sayılık basketle başlayan rakibimize yine Ogün sahneye çıkıp kendine güveniyle el üstünden de olsa bir çok şut sokarak ibreyi takımı lehine çevirmeyi başardı. Maçın son bölümü büyük çekişmeye sahne oldu ve iki takım da uzun süre sayı bulamadı ve bu durum takımımıza yaradı önde olduğu için ve şekilde de 2 sayı ile maçı kazanmayı başaran takımımız zorlanmasını beklemediğim bir maçta zor da olsa kazanmayı bildi ve kötü gidişe bir dur dedi.