Kim bu mahşerin dört atlısı derseniz, üç golle hat trick yapan toraman santraforumuz ZEEFUİK, her geçen gün formunu artırarak futbolundan söz ettiren Dat Dat MUĞDAT, her zaman sahadaki  duruşu özel yaşamındaki tavırlarıyla beyefendi GLUMAÇ, son maçlarda imdat dediğimiz anda ortaya çıkan ve bitirici isabetli sert vuruşlarıyla fileleri havalandıran KERİM.

Peki yiğitoğlan kim derseniz bu maçtan önce oynadığı maçları da hatırlarsanız orta sahayı kanatlardan çok iyi kullanan ve asistleriyle gol yollarını adeta bir dozer gibi açan İSMAİL YİĞİT GÖKOĞLAN.

Maç öncesi TRT'de yorumcu Devrim Çetin'i dinledim ve şöyle diyordu: "her iki takım içinde önemli bir maç. Ama iki takımda gol üretmekte başarısız." Evet, belki haklıydı çünkü istatistiklerde onu doğruluyordu ama 6 golü görünce sanıyorum o da şaşırmıştır. Belki de onun bu sözleri BALKESLERE  totem olmuştur. Aslında maç başlarken hiç birimiz bu skoru beklemiyorduk. Çünkü her iki takım içinde ilk 6 ve artık dillendirebiliriz ilk iki adına hamle maçıydı ve  önemi büyüktü.

Maç başladı ve 14. dakikaya kadar kısmen BALKESLERİMİZİN baskısı altında geçti. İşte o dakikalarda MUĞDAT soldan ceza sahasına girip sol ayağıyla yaptığı gol vuruşu, sağanak yağmur öncesi düşen damla gibiydi ve maalesef 27 dakikaya gelindiğinde gol yağmuru başlamış, rakip Boluspor şemsiyesiz yakalanmıştı. 35 dakikaya gelindiğinde Boluspor'un gardı tamamen düştü ve groki oldu. Nedense rakibimiz maç bitse de gitsek pozisyonuna daha ilk yarıda girdi. Bu dağılmanın ve demoralize olmanın ardından atılan ard  arda gollerle BALKES 60.dakikada rakibini nakavt etmişti. Sebebi nedir bilemiyorum Boluspor dirençsizdi. Belki de  hafta arası oynadıkları kupa maçının yorgunluğu olabilir diye düşünüyorum. Yoksa oynadığı maçlardan tanıdığım kadarı ile maçı bırakmayan derli toplu futbol oynayan bir ekiptir Boluspor. Enterasan bir tutukluk içindeydiler.

BALKESLER belki de bu güne kadar oynadıkları en rahat maçı yarım düzine golle, üç puanla ilk 6 içine kendini atarak bitirdi. Ben beş isim yazdım ama takım olarak çok iyi konsantre olmuş,istekli, ne yapacağını bilen ve bunu sahada uygulayan takım halinde başarılı bir BALKES izledik. İyi de oldu ÖZLEMİŞTİK.

Benim çok memnun olduğum ve hah !! takım olmuşuz dediğim güzel görüntülerde vardı. Saha içindeki yardımlaşma, oyuncuların gol sonrası sevinç yumağı olurken o içten biribirlerine sarılmaları, hocalarına koşmaları çok güzeldi. Yeni yönetim, yeni hoca, takıma bir ruh vermiş. Bu da çok sevindirici.

Goller gelmeye başladı; baktım tribünlerde dolmaya başladı. İşte bu dedim; işte bu. Özlenen BALKESLER VE TARAFTARI bu. Başarı geldiğinde, huzur geldiğinde devre arası yapılacak isabetli ve klas ayakların transferleriyle özlenen BAL BAL BALKESLER gelecek, geliyor. Bu da sevindirici. Bir parantez kalecimiz VUKO' ya. Maç içinde yaptığı sevinç gösterileri her golden sonra taraftara dönüp onların sevincine katılması çok güzeldi. Sanki HIRVAT değilde AYŞEBACI köyünden içimizden  biri gibiydi.

 

Bizlerde  inanın özlemişiz başarıyı takımla birlikte bizlerde bilmiyorum bana katılırmısınız havaya girdik....  İnşallah böyle de devam ederiz SOL ŞERİDİ AÇIN BALKESLER GELİYOR  diyebileceğimiz günler yakın olsun inşallah nazar değmesin maşallah diyorum .. SEVGİLER , SELAMLAR ....