Türkiye Basketbol 2.Ligi Final Grubu 9.haftasında Karesispor, evinde Ankara Ormanspor'u ağırladı ve 63-64 mağlup oldu. Bu sonuçla Ankara Ormanspor lige çıkan ilk takım oldu. Son hafta Antalya maçına lige çıkmayı garantilemiş şekilde çıkmak isteyen Karesispor, istediğini alamasa da son hafta yine Balıkesir'de final havasında kazananın lige çıkacağı maç 28 Mayıs Pazar Saat 16.00'da Kurtdereli Spor Salonu’nda oynanacak. Yine bu karşılaşmanın kazananı lige çıkacak ve bu takımımızın son kurşunu olacak ve bu sefer hedefi vurmak zorunda. Gerçi aldığım duyumlar doğrultusunda bu sezon en az 3 takımın lige çıkacağı kesin gibiyken, biz yine de işimizi şansa bırakmadan garantiye almak zorundayız ve bu maçı ne yapıp edip kazanmak zorundayız. Bu arada değinmeden edemeyeceğim bir konu daha var ki bu durum aslında çok canımı sıkıyor; yıllar öncesinde Mustafa Denizli'nin söylediği ve sonra bir kalıp haline gelen bir söz şu an için takımımızda da geçerli. Hafta sonu maça gelip takımımızın yenilmesinden mutluluk duyanlar, bıyık altından gülenler yani içimizdeki İrlandalılara bu takım önümüzdeki sene TBL de oynarken gerekli cevabı en güzel sekliyle verecektir...

Maça gelecek olursak; Karesispor karşılaşmaya Sezgin, Berkay Gülek, Cahit, Azizcan, Okan beşi ile başlarken Ankara Ormanspor Berkay Demirci, Çağıl Topbaş, Hasan Karabulut, Kadir Çipa, Ahmet Kaplan beşi ile başladı. Maça çok istekli ve iyi başlayan bir Karesispor vardı. İlk 3 dakika Karesispor'un 7-0'lık üstünlüğü ile geçildi. Bu periyot Berkay Gülek'in etkili oyunu ve uzun aradan sonra ön plana çıkması Karesispor'a güven getirdi. Öte yandan da pes etmeyen Ormanspor'un bulduğu ve maç genelindeki en uzun seri olan 13-0'lık seriyi yakalayınca ilk periyot 23-18 Ormanspor üstünlüğü ile geçildi. İkinci periyoda İlker, Gülek, Cahit, Azizcan, Enver beşi ile başladık. Bu periyot hücum adına Karesispor için oldukça kısır geçti. Bu periyot rakibine 14 sayı atabildi. İyi yanı ise sadece 10 sayı yedi. Bu periyot sadece İlker Türel'in dış şutu isabeti başarılı olunca devreyi 2/11 üçlük yüzdesi ve 32-33 Ormanspor üstünlüğü ile bitirdi. Karesispor Üçüncü periyota Sezgin, Gülek, Cahit, Azizcan, Okan beşi ile başladı. Bu periyot Hasan'ın bulduğu üçlük ile Ankara Ormanspor bir ara farkı çift hanelere kadar çıkardı. Bu sayılara biraz daha savunmada sertleşerek, hücum da Azizcan ve Berkay Gülek devreye girince son periyota 50-48'lik Ormanspor üstünlüğü ile girildi. Final periyoduna Berkay, Volkan, Cahit, Oğuzhan, Okan beşi ile başladık. Bu periyot Enver Ekmen biraz kıpırdanınca Karesispor hücum da daha etkili oynamaya başladı. Boyalı alandan 5/8’lik bir isabet yakalayan Karesispor dış atışlardan yine şanssız olduğu gün olunca maçı bir türlü koparamadı. Azizcan'ın bu periyot ekstra performansı seyirciden alkış topladı. Maçın bitimine 1 dakika kala Ormanspor'un 64-62'lik üstünlüğü vardı. Enver Ekmen faul atışlarında 1/2 isabet sağlayınca maç 63-64 haline geldi. İyi de savunma yapıp rakibi durduran Karesispor, son topu kullanma şansını da kazandı. Son topu oynayan Karesispor Cahit'in atışının ardından isabet bulamayınca maç 63-64'lük Ormanspor üstünlüğü ile geçildi.

BİR ŞANSIMIZ DAHA VAR

28 Mayıs Pazar günü saat 16'da Kurtdereli Spor Salonunda yenen takımın TBL’'ye yükseleceği maçta Karesispor , Antalyaspor'u ağırlayacak. Yine Ormanspor maçında olduğu gibi bu final maçında da Balıkesir halkının takımını yalnız bırakmayacağı konusunda hiç şüphem yok.