Karesi ve Güre Transferin Gözdelerini Kaptılar Son yazımda Karesi'nin yaptığı transferlerde doğru adımlar attığından bahsetmiştim. Bu yazıma gelene kadar geçen süreçte aldıkları Umutcan da Gökhan da uzun pozisyonu için doğru hamleler oldu.

Yabancı transferinde de geçen sene TBL'nin sayı kralı olan ve herkesin gözdesi haline gelen oyun kurucu Jerry Smith'i kadrosuna dahil ederek yine adından söz ettiren takımımız şimdi alacağı uzun yabancı için ince eleyip sık dokumakta. Oyun sistemine uyması adına farklı bir düşüncede olan coach Fahri Güler her gün sayısız oyuncu izlemekte ve içlerinden en doğru olanı seçebilmek için sürekli notlar almakta. Yapacakları son transfer için daha zamanları olduğunu düşünen yönetimi de menajerlerin sürekli telefonla ablukaya alıp kafa karıştırmaya çalıştığı da bir gerçek. Basketbolun doğrularından şaşmazlar ise doğru bir uzun ile bu senenin çıkma adayı takımı haline gelebilirler.

Güre spor yeni başkanı Bayram Kayahan ile transfere hızlı girdi. Önce antrenör olarak Ömer Buharalı ile anlaşan Güre, yardımcılığa da yine geçen sene Güray Kurtuluş'un yardımcılığını yapan Barış Kutlu'yu getirdi. Transfere de hızlı başlayan takımımız geçen seneki kadrodan Betül Pehlivan ile yola devam kararı aldı. Dış transferde ise geçen sene ligde Türk oyuncular arası sayı kraliçesi olan, aynı zamanda da Zeytinli'li olan transferin göz bebeği Hande Çelebi ile anlaşıldı ki bence en iyi transferi diyebilirim. Bunun yanı sıra geçen sene ligi şampiyon olarak bitirip lige çıkan Orman spor'dan kısa forvet Pelin Küççük ve geçen sene Bodrum Basket'ten uzun oyuncu Melek Bilge ile de anlaşan takımımız guard mevkiine ise Merve İnce transferi gerçekleştirdi. Şu ana kadar yaptığı transferler ile adından söz ettirecek bir takım olma yolunda ilerliyen takımımızın guard ve yabancı seçiminin dışında uzun arkası alacağı oyuncu yada oyuncular da önem kazanmış durumda.