Geçen seneden itibaren Fahri Hoca ile yakalamış oldukları güzel uyum ve istikrar sonucu Erkek Basketbol Liglerine sağlam bir giriş yapan Karesi Spor bu sezon da, şu ana kadar oynadıkları sekiz maçta sadece bir mağlubiyet alarak bir üst lige çıkmak için ne kadar kararlı olduklarını ve doğru seçimler yaptıklarını hepimize gösteriyorlar.

İstikrarın önemli olduğu kulüp sporlarında Fahri Hoca ile yakaladıkları başarıyı Bu sene de sürdürerek doğru tercihlerle başarının uzak olmadığını hepimize gösteriyorlar. Hocamız da oynattığı basketbol ve oyuncu seçimlerindeki doğru tercihleri nedeniyle ne kadar doğru bir coach seçimi yapıldığının en büyük kanıtıdır.

İl merkezimizin Türkiye Basketbol Liglerindeki iki kulübünden birisi olan Karesi Spor, Anıl Uyanık önderliğinde doğru hamlelerle bir kulüp nasıl yönetilir ve en dipten başlayıp en üst seviyelere nasıl ilerlenir bizlere örnek bir yönetim tarzıyla gösteriyorlar. Diğer kulübümüzün ise ne kadar kötü yönetildiğinden ve istikrarın sadece yönetim kademesinde kaldığının kanıtı olarak bizlere nasıl yapılmaması gerektiğini kötü bir örnek olarak gösteriyorlar.

Basketbol basit bir oyundur ve bu oyunu ne kadar basit oynarsanız ve takımınızı ne kadar bireysellikten uzak tutarsanız ve takım oyunu oynatırsanız o zaman doğruyu yapıyorsunuz demektir. Şimdi sizlerle paylaşacağım istatistiksel veri Fahri Hoca’nın basketbol felsefesinin ve takım kurgusunun ne denli doğru ve iyi olduğunun en büyük kanıtı olacaktır;

Takımımız gecen haftasonu evinde oynadığı ve çok kötü basketbol oynamasına rağmen seyirci ve biraz da hakem desteği ile kazandığı Mersin maçından sonra toparlanmak zorunda olduğu gerçeğini gözardı etmeksizin çalışmalarını yapmalıdır.

Çünkü bu hafta deplasmanda grubun liderliğinde en büyük rakiplerinden bir diğeri olan Orman Spor ile karşılaşacak ve bu maç iki takım açısından da hiç kolay geçmeyecek. Grup liderliği için büyük önem taşıyan bu maçta yenilgi ile ayrılma durumumuz olacaksa bile mümkün olduğunca az farkla yenilmek bile önemli olacaktır.

Takımımıza Bu önemli maçta başarılar diliyorum. Haftaya yeni bir yazımda tekrar buluşmak üzere sevgiyle ve basketbol ile kalın.