UZUN  uğraşlar sonunda Karesi Basketbol yabancı transferine noktayı çok kariyerli bir oyuncu olan Gani Lawal ile koydu. Uzun zamandır menajerlere 100-150 bin dolar civarında sporcu araştırması yaptıran takımımız bir gün içerisinde çıtayı yükseltip 200'lü rakamlara çıkıverdi ve kariyerinde Euroleague serüveni, İtalya ligi şampiyonluğu ve Yunanistan kupası şampiyonluğu olan sporcuyu kadrosuna kattı.


Bu süreçte ince eleyip sık dokuyan takımımız 100'den fazla uzun oyuncu izledi ve sonunda artılarıyla eksileriyle bu transferi bitirdi. Böylesine kariyerli bir sporcuyu Balıkesir'e ve 2.lige getirebilmek çok önemli bir iş ve bunu İngilizce öğretmeni olmasının ve iyi düzeyde İngilizcesi olması nedeniyle başaran Anıl kardeşimi kutlarım. Gerçi bu transfer ile aslında büyük bir de risk aldı çünkü neredeyse kariyeri boyunca bir sezonu tek bir takımda bitiremeyen problemli ve sorunlu bir oyuncu seçimi büyük risk. Bu sporcuyu sezon sonuna kadar kadroda tutabilirlerse o zaman bu transfer gerçek anlamda etkili olur ve müthiş bir iş olur; aksi taktirde bu bomba maalesef Anıl kardeşimin kucağında patlar. 


Bomba elimizde patlar diyorum, çünkü eğer bu sporcu takımımızı da ortada bırakıp sorunlar çıkartıp başka takıma giderse bu sefer yeni bir sporcu aranacak ve bu ya boşta kalanlar içerisinde hazır gelmeyecek bir sporcu olacak ya da takımıyla problem yaşamış benzer tarzda problemli bir oyuncu olacak ve yeni bir düzene alışma evresi olacak takım için. Ancak ligi yeni biten bir sporcu bulunabilirse ya da kulübünün ödemelerini düzenli yapmadığı için ayrılacak bir sporcu o saatten sonra işimize daha çok yarar ve o zaman da seçeneklerimiz şu anki kadar büyük bir yelpazede olmayacak.


Şu anki tabloda yapılan bu transferlerle takımımız bu senenin TBL'de çıkma adayları arasına ismini yazdırmış oldu. Hiç bir takım için Kurtdereli'den çıkmak kolay olmayacak. Seyircisiyle bütünleşip şehrin gerçek takımı olacağına inancım bu sene daha fazla. 

BALIKESİR BASKETBOL’DAN SES ÇIKMIYOR
Şehrin diğer takımı olan yeni ismiyle Balıkesir Basketbol'da ise hiç ses seda yok. Başkasının parası olmadan para harcamaya transfer yapmaya çekinen bir başkanı var çünkü.  İddaa gelirleri doğrultusunda bir takım da yapamıyor çünkü bu sene sporcu piyasaları bir anda arttı ve bu Balıkesir Basketbol'un da elini ayağını bağladı. Şu anki tabloda yapılabilecek 3 seçeneği olan başkanın bu seçeneklerden hangisini seçeceği merak konusu. Tabi şimdi sizler bu seçenekleri merak ettiniz, hemen paylaşayım ;
1- Takımın haklarını satmak.
2- Takıma yeni bir isim sponsoru bulmak ya da kimseye çaktırmadan BEST'ten yardım alıp kurmak.
3- Çok basit 2 yabancı alırsın en ucuzundan geri kalanı da gençlerden bir takım kurarsın maliyeti az olur ve İddaa’dan gelen parayla takım maliyetini çıkartır üstüne de cebine para koyarsın.
Bakalım hangi seçenek hayata geçirilecek önümüzdeki günlerde göreceğiz..
Sevgiyle ve basketbol ile kalın hoşçakalın.