YENİ sezon öncesi takımlarımız hazırlıklarına bir bir başladı. Takımlarımızdan Karesispor kamp için Çanakkale'yi seçti. İlk hazırlık maçını da yine geçen sene birlikte bu lige yükseldiği Orman spor ile yapacak.

Yaptığı flaş transferlerle adından sıkça söz ettiren takımımız bu seneye de inşallah coach Fahri Güler ile damgasını vuracak diye düşünüyorum. Transfere lige çıkma parolası ile başlamayan takımımız yaptığı transferler sonrasında bana göre bu ligin favori takımları arasına adını yazdırdı ve özellikle Balıkesir'de her takımın kabusu olacaklarına inancım tam.

Edremit Belediyesi Güre Spor ise lige çıkma parolası ile önce süper lig orjinli coach Ömer Buharalı'yı aldı ve arkasından geçen sene bu lige damga vuran önemli oyuncuları kadrosuna kattı. Gerçi böylesine bir oluşumun içerisine bir guard aldılar geçen sene kendi takımının 3.guardıydı, bir uzun arkası 4 numara aldılar geçen sene yarım sezon lisansı iptal olduğu için basketbol oynamadı. Doğru transferler de yaptılar yanlışlar da; özellikle bu az önce bahsettiğim iki transferden sonra en büyük hata yabancı transferinde geldi bana göre. Melek Bilge gibi bir sporcuyu 5 numara pozisyonuna transfer etmişken 4 numarada da Hande'yi almışken yabancı tercihi uzun olacaksa 4/5 iki pozisyonu da oynayabilen bir yabancı olmalıydı ancak biz tam 5 oynayan bir yabancı aldık ve bana göre yabancı arkası kalacak, Melek Bilge transferine harcanan 150-200 bin lira büyük lüks kalmış oldu. Guard hala bulamamışken beklenmeliydi ve guard bulunmadığında yabancı tercihi kısadan yana kullanılabilirdi; çünkü elinde büyük paraya aldığın iyi bir 5 numara oynayan post oyuncun vardı zaten.. Umarım Sharon ile Melek Bilge’yi aynı anda sahada bulundururum düşüncesi yoktur; çünkü öyle bir anda rakiplerin coach'u biraz akıllıysa darmadağın ederler takımımızı, söylemedi demeyin.

Bir diğer takımımız olan Best Balıkesir ya da Balıkesir Basketbol ise takımı kapatma kararı aldılar. Bu karardan sonra elindeki oyuncağı alınan beyaz saçlı Kulüp Başkanı “bana kulübü bırakın dedim ama kapattılar çünkü Best çalışanlarından oluşan bir üye grubu kongrede kapatılması yönünde oy kullandılar” diye sitem etmiş.

Yağmurda çamurda o Best çalışanları seni destekledi, sürekli hatalar yapmana rağmen her platformda ve o çalışanların emekleri ile kazanılan paradan sana aktarılan kısımları har vurdun harman savurdun kendi paran olmadığı için. Eğer onların sana verdikleri bu sevgiye biraz layık olmak için çabalamış ve yanlış işler yapmamış olsaydın şu an hala Balıkesir'e tekrar basketbol sevgisi aşılayan bu takım ligde olurdu.

Bu nedenle hala Federasyon’a başvuracağını başka yatırımcılarla devam edeceğini falan söylüyorsan bi çuvaldızı kendine batır da böyle yanlışları tekrarlamayacağın temiz ve daha mantıklı ve basketbolun doğruları çerçevesinde hareket et ki ben de dahil hepimiz herşeye rağmen destek olalım... S

evgiyle ve basketbol ile kalın, hoşçakalın