“Ankara'nın taşına bak gözlerimin yaşına bak” marşını söyleriz diye beklediğim bir maçı gerçi iyi bir futbol oynamadan kazanmayı bildik... Tebrikler BALKES futbolda 3 puan önemli.

 

Şöyle bir bakınca aslında travmatik ve trajik şekilde kaybettiğimiz Erzurumspor maçından da 3 puan almış olsaydık şu anda Rize, Giresun ve BALKESLER’imiz ilk üç içindeydik. Ama buna da şükür, sen o kadar badireyi atlat, toparlan transfer tahtasını açtır son anda transferleri yap bu  oyuncuları bu maça yetiştir ve ikisi de gol atsın. Pes  ancak masal kitaplarındaki efsanelere olurdu ve oldu.

 

Evet Ankaragücü maçı gerçekten zor bir maçtı hem rakibin gücü hem de taraftar baskısı altında ilk yarı Mehmet’in direği bulan şutu dışında bir varlık gösteremedik. İkinci yarı başında bence bu ligde hem pivot ve hem  adam eksiltme yetenekleri üst düzeyde bir oyuncu olan Umut'un çok sert ve köşeyi bulan kafasından golü yedik 1-0.

 

Burada bir parantez açmak istiyorum Can hocam ve ekibi mutlaka bunu görmüşlerdir ve tedbirini alacaklardır ama yan top organizasyonlarında defansımız ya yanlış yerde duruyor ya da adam paylaşmayı beceremiyoruz Umut o kadar boş ve o kadar rahat topa yükseldi ki ben her zaman diyorum idmanda bu vuruşu yaptırmazlar defansımıza bir balans ayarı çeker hocam diye düşünüyorum.

 

İsmail hocam maç sonu analizinde attığımız beraberlik golüne kendi oyuncularımızın ayağından seken top diyor ama orada golden sonra direnç göstermeye oyuna ortak olmaya başlayan ve pres yapan BALKES’leri göz ardı etmemek lazım ve o pres sonucu topu kapan Otto ki yeni transfer sanıyorum 2 veya 3 idmanla maça çıktı işte o Otto topu kaptı süratle daldı ceza sahasına girerken de çok klas ayak içi bir vuruşla golünü attı 1-1 ..

 

Balkes’lerin beraberlik golünden sonra güveni ve sahadaki hırsı arttı rakibin üstünlüğünü dengeleyip oyunu başa baş bir mücadeleye getirdi bizim oyun anlayışı ve takımın futbolcu portföyünün verdiği bir avantajımız var oda çok iyi kontrataklara çıkıyoruz yine böyle böyle bir kontratak da ceza sahasına yapılan ortayı çok iyi takip eden yine yeni transferimiz Sedat fırsatçılığını da konuşturdu rakibin uzaklaştırmak istediği topu yakaladı net bir vuruşla skoru 1-2 ye getirdi. 

 

Bence çok iyi yoldayız nazardan uzak olalım ve bu haftada deplasmanda yine güçlü bir ekiple mücadelemiz var buradan alınacak puan ve dilerim öyle olsun üç puanla inanın ummadığımız bir yere ve bu puanların rüzgârının doldurduğu yelkenlerimizle çok daha ilerilere gideceğiz. Yeter ki takım olalım, yeter ki inanalım ve isteyelim güzel günler yakın elbette yol arızaları olacaktır puan kaybedilecektir. Ligin başındayız ama bu takım umut ışığını yaktı içimizde diye düşünüyorum ve diyorum ki iyi günde kötü günde TARAFTARIN SENİNLE BALKES ... sevgilerimle