Yazımın başlığına aldanıp bunu takımımız için yazdığımı zannetmeyin lütfen. Bu başlığı hak edenler; sıcak, soğuk, kar, yağmur, çamur ayrımı yapmadan bu takımın her maçında Kurtdereli’yi dolduran taraftarlar için. Takımımız ikinci yarı ile birlikte daha doğrusu Gencer Baytimur’un gelişi ile çöküşe geçip neredeyse her maçını kaybetmiş olsa da taraftarların takımlarına olan desteğinden vazgeçmemesi takdire şayan bir davranış gerçekten. Bu nedenle sezonun en iyisi olarak taraftarları ödüllendirmek en doğrusu olacak.

Yine taraftarlar gibi takımın idari kısmı olan başkan ve yöneticilerin de her maçta protokol tribünde bulunmaları ve oraya yakışır şekilde duruş sergilemeleri de gerçekten takdir edilmesi gereken bir durum. Geçmiş yıllar da küfürbaz ve agresif başkanları gördükten sonra Karesi yönetimini bu güzel duruşlarından dolayı tebrik ediyorum. Kendilerinin yaptıkları yanlışları nasıl dile getirdiysem takdir edilmesi gerekn bölümde de haklarını yememek lazım diye düşünüyorum.

Gelelim teknik heyete ;
 Takımın menajerliğini yürüten Anıl Uyanık ile başlayalım. Takımın kurulmasından bu günlere gelmesinde büyük emeği oldu. Sadece sportif alanda değil takımın sürekli sosyal projeler içerisinde olmasını sağladı ve takımdaki sporcular ile birlikte okul okul dolaşıp, spora gönül vermiş genç arkadaşlarımız için bir umut ışığı yarattılar. Takım içi dengeleri kurma konusunda zaman zaman sorunlar yaşasa da bu takımın vazgeçilmezlerinin başında geliyor.
Talha Esen ; basketbol şube sorumluluğu görevini üstlendi. Bu görevde belediye ile takım arasındaki en önemli köprüydü. Transferler konusunda da genel olarak doğru işlere imza attı ve onun da orada olması önemli. Her konuda dengeyi kurmak genel olarak ona kalsa da başarılı oldu. Takım kurgusu açısından Anıl ile uyumlu çalışmaları da ikisinin devam etmesi gerektiğinin göstergesi.
Antrenör konusuna değinmeye gerek olduğunu düşünmüyorum, Gencer Baytimur ile çok kötü bir dönem geçtiğini hepimiz canlı olarak izledik gördük. Her ne kadar son maçın basın toplantısında Gencer hoca önümüzdeki sezonun çalışmalarına şimdiden başlayacağız gibi bir açıklama yapsa da kendisine teşekkür etmek ve yeni bir antrenör ile sezona başlamak gerektiğini uzun zamandır dile getiriyorum. Zaten o tecrübedeki bir antrenörün de biraz olsun başarısız olduğunu ve aşının tutmadığını kabul edip çoktan istifa etme erdemini göstermiş olması gerekiyordu. Umarım yönetim de herkesin gördüğünü idrak eder ve doğru bir karar alır bu konuda…

Takımdaki oyuncular konusunda genel bir şeyler yazacağım ; kadroda yer alan hiçbir oyuncunun bu sezon kendisine değer kattığını ve önümüzdeki sezon için bu sezon oynadığı paranın üzerinde bir para istemeye hakkı olduğunu düşünmüyorum. Sezon genelini düşünürsek bir tek Azizcan için süre ve şans verildiğinde, sezon boyu ortalama bir oyun sergilediğini söyleyebilirim. Ligin son döneminde kıpırdanma olan Hazer için aynısını söylemek isterdim ama kurtdereli de 20-30 sayıları gören Hazer, aynı dönem içerisindeki deplasmanlarda bu rakamların yanına yaklaşamıyorsa ya maç seçiyordur yada tamamen iç sahada göz boyuyor demektir. Ortalaması olmayan ve her maç ortalama performans sergilemeyen sporcular maalesef istikrarlı sporcular arasında gösterilmez ve bu da onlara değer katmaz..!!!

Acısıyla tatlısıyla geride bıraktığımız sezonun en güzel yanı her maç tribünlerin dolmasını sağlayan Balıkesirli basketbol severlerdi ve onlara buradan tekrar teşekkür etmek istiyorum. Önümüzdeki haftadan itibaren ilimizi Türkiye Kadınlar Basketbol Liginde temsil eden Edremit Belediyesi Güre Spor’un playoff serisi hakkında yazılarımla devam edeceğiz. Süper lige çıkmanın başlıca adaylarından olan takımımız bu cumartesi ligin son maçını oynayacak ve playoff lar öncesi sıralaması ile saha avantajını da elinde bulunduracaktır.

Haftaya tekrar görüşmek üzere sevgiyle ve basketbol ile kalın, hoşçakalın…