Sizlere son yazımda Final deplasmanının kolay geçeceğini ve takımın zorlanmadan kazanacağını söylemiştim ancak geçen hafta yazımı uzatmamak için bahsedemediğim bir durumla alakalı da bu mağlubiyetin iyi olduğunu belirtmek isterim. Bu nedenle de yazımın başlığı “Güzel Mağlubiyet” oldu.

Her ne kadar Gafur Çoymak maç sonu açıklamalarda bulunurken maçın başında Ogün’ün burnunun kırılmasının ve Buğrahan’ın da sakatlığının devam etmesinden dolayı takım kurgusunda zorluk çektiklerinden ve buna rağmen maçı son anda kaybettiklerini anlatmış durmuşsa da ; bu ligi 3. bitirmeye çalışmaktan ziyade şu an ki sıralamamızı koruyup 6. bitirmek ve lige çıkmak için oynanacak yarı final maçını Tofaş yerine Acıbadem ile oynamanın daha iyi bir seçim olacağını henüz düşünemiyor heralde.

Bu hafta size maç analizi yapmak yerine ligin normal süresinin 3’te 2’lik kısmını geride bırakmışken nasıl bir yol haritası çizmemiz gerektiğinden bahsetmek istiyorum. Az önce de belirttiğim gibi ligi 3. bitirme şansımız vardı Final maçını kaybedene kadar, ki bence hala o şansımız devam ediyor. Ancak bu bilinmezi zorlamak yerine şu an bulunduğumuz 6.’lığı korumanın ve 3. bitirecek takım ile eşleşmenin bizim için saha avantajı haricinde, daha kolay ve istediğimiz gibi geçeceğini düşünüyorum. Şöyle ki ; şu an Ligin 3. sırasında bulunan Gediz ile oynamış olduğumuz 2 maçı da 2-4 sayı aralığında kaybettiğimizi düşünürsek, bu takımı seçmek bizi yarı finale yaklaştıracak önemli bir hamle olacaktır. Ligin geri kalanındaki maçları göz önüne alırsak, ben Gediz’in sıralamasını koruyacağını ve ligi 3. sırada bitireceğini düşünüyorum. Çünkü geride kalan maçları göz önüne alacak olursak hem Denizli’nin hem de Sakarya’nın en az 3’er maç daha kaybedebileceğini varsayarsak ve 3. Sırayı zorlarken kendimizi bir anda içinden çıkılamayacak bir sıralamada bulabilirz ve 4-5 aralığında kalıp playoff ilk turunu geçmemiz halinde yarı final maçında yani lige çıkacak takımı belirleyecek olan maçı Tofaş ile oynamak zorunda kalabiliriz. Lige çıkacak takımın belirleneceği bu playoff turunu şu ana kadar hiç mağlubiyeti olmayan Tofaş ile oynamak yerine

ilk maçta ve kadromuz bu denli oturmadan ve güçlenmeden deplasmanda yendiğimiz ve toplamda 4 mağlubiyeti bulunan Acıbadem ile oynamak çok daha doğru bir seçim olacaktır.

Bir de şöyle bir yol izleyebiliriz, ki bu büyük oynamak demektir ; ligi 7. sırada bitirip direkt gözümüzü Acıbadem’e çevirip bu turu geçmemiz halinde lige çıkma maçı serisine de saha avantajıyla başlarız.

Gerçekçi olmak gerekirse yarı finalde Tofaş ile karşılaşmayı düşünmek büyük aptallık olur ve tüm takımlar bu planları yapacaktır. O nedenle şu an Gediz,Denizli ve Sakarya 3. bitirmek için birbirini yerlerken bizim 6. sırayı sağlama almamız en doğru karar olacaktır. Yoksa son haftalarda rakiplerimizin özellikle alacakları saçma sapan mağlubiyetler bizi bir anda 4. yada 5. yapabilir ve ilk turu geçmemiz halinde Tofaş’a rakip olmamızı sağlayabilir ki bu lige çıkma maçı için hiç isteyeceğimiz bir rakip olmaz...!!!

Son olarak buradan Ogün kardeşime geçmiş olsun dileklerimi iletirken bir an önce sahalara dönmesini diliyorum. Yeni transferimiz Kelley’in de skor yönünden iyi olduğu ama takıma adapte olmak için zamana ihtiyacı olduğu kesin ama 11 haftalık periyotta onun da takıma adapte olacağına daha doğrusu Mete hocanın bunu en iyi yapabilecek kişi olduğuna şüphem yok.

 

Haftaya görüşmek üzere sağlıcakla kalın..