Bu haftaki yazımda sizlerle Trabzon mağlubiyeti üzerinde bir teknik analiz veya takım değerlendirmesi yapmayacağım çünkü Bülent Çevikalpli abim bu değerlendirmeyi zaten gazetemizde bu hafta içinde yaptı. 
Ben bu hafta sizlere biraz saha dışı ile ilgili bazı konularda görüşlerimi aktaracağım. 
Öncelikle belirtmek istediğim konu maçlarımızda görev alan Saha Komiseri' nin tuttuğu tutanaklar ve bu tutanaklar neticesinde takımınıza gelen cezalar. 
Takımınızın iç sahada oynadığı tüm maçların Teknik Komiseri Mete Mısırlı, kendisi Edremit de beden eğitimi öğretmenliği yapmakta ve aynı zamanda Edremit Belediyesi Güre Spor'un alt yapı koordinatörlüğü görevini yürütmektedir. Bu görevlerinin dışarısında federasyonla olan ikili ilişkileri neticesinde lig komiserliğini bir şekilde almış bulunup İlimiz takımlarından Banvit ve Best takımlarının iç saha başlarında bu görevi üstlenmektedir. 
Şimdi bir lig Komiseri düşünün kendi sahasında oynanan maçta kameraların doğru yere konulmaması sonucunda rakip takımın en büyük kozu olan oyuncusunun henüz maçın başında bu kameralardan birisine çarparak sakatlanmasına göz yuman ve bu konuda yapılan haklı itirazlara gereğini yapacağım tutanağımı tuttum demesine rağmen itirazı yapan eski koçumuz Mete Babaoğlu'na üç maç müsabakalardan men ve 7000 TL para cezası verilecek bir rapor tutuyor ve kendi ilinin takımını nasıl desteklediği görülüyor. 
Peki bizim lig komiserimiz ne yapıyor; Saha içerisinde basın mensuplarına ayrılan yerin düzgün olmaması nedeniyle ayakta maç izleyen veya ayakta fotoğraf çeken haber peşinde olan gazetecileri raporuna yazıp kulübümüzün iki maç üst üste 10'ar bin TL para cezasına çarptırılmasını sağlıyor. 
Bu da yetmemiş gibi son maçta rakip Trabzonspor Medikal Park'ın idari menajerinin saha içerisinde oturmasına ve oturduğu yerin rakip takımın bench'ine çok yakın bir yer olmasına ve her molada ayağa kalkıp oradan konuşmalar yapıp taktikler vermesine oyuncularını tenkit etmesine müsaade eden ve o kişiyi oradan kaldırabilme basireti bile olmayan bir teknik komiser! 
Sorsanız ben işimin gereğini yapıyorum yapmam gereken şeyleri yapıyorum bu işin olması gereken de budur der belki ama bu işin olması gerekeni bulunduğunuz ilin takımına destek olmaktır. Bu işin olması gerekeni basketbolun içerisindeyseniz il ve körfez basketbolunda belli bir yer sahibi olmak istiyorsanız böyle de bir göreviniz var ise İl ve Körfez basketboluna bu görevinizi aleyhte kullanmak yerine lehinde kullanmanız gerekmektedir aynı Gaziantep'teki lig komiserinin yaptığı gibi. 
Bundan sonraki süreçte kulübümüzün böyle basit sebeplerden dolayı ceza aldığını duyacak olursam köşemde kendisi ile ilgili daha farklı bilgileri paylaşıp kendisinin o görevlerindeki yapması gerekenleri nasıl yapmadığını ve bu yüzden sonuçlarının ne olduğunu hepinizle paylaşacağım. Son olarak yeni gelen Antrenörümüz Hakan hocaya maç sonrası basın toplantısında oyuncularla ilgili sordugum ve kendisinin her oyuncunun değerlendirileceğini ve her oyuncunun gönderilebileceginin vurgusunu paylasmak isterim. Yine aynı basın toplantısında Mete hocanın bu takımın başında iken takımın her maçta maçın belli bölümlerinde rakibine reaksiyon verdi ve bu reaksiyonlar neticesinde sekiz sıfırlık on sıfırlık seriler yakaladığımızı ancak kendisinin takımın başında çıktığı ilk maç olan Trabzon Medikal Park maçında bu reaksiyonları göremediğimi hiçbir geri dönüş hamlemizi görmediğimi sanki birisi takımı arkadan geriye çekiyor da takım oynamak istediği basketbola oynayamıyormuş gibi gördüğümü ve bunun nedenini sorduğunda kendisinin bana söylediği savunma gücümüzü yükselttik ve bu nedenle hücumda bu reaksiyonu verememiş olabiliriz yanıtı beni hiç tatmin etmedi. 
Umarım bundan sonraki süreçte karşısında ki basın mensuplarının basketbol bilgilerini daha ciddiye alarak ve daha gerçekci cevaplar verecektir. Haftaya yeni bir yazıda buluşmak üzere sevgiyle ve basketbol ile kalın.