Bir sporcu bir basketbolcu düşünün; 13 yaşından 18 yaşına kadar oynamış olduğu bütün turnuvalarda takımını şampiyon yaptığı gibi ya mvp oldu yada sayı kralı oldu, bütün istatistiklerde ilkti.

Kimin geçmişinde böyle bir başarı var söyleyin dostlar; enerjisini takıma yansıtan, takım arkadaşlarından maksimum katkı almaya ve oyuna dahil etmeye çalışan (son gençler finalini izleyenler hatırlar) yenilgiyi asla kabul etmeyen, sinirini rakibe harcayan, geçen sene dünya şampiyonasında ev sahibi İspanya'yı kendi seyircisi önünde yenen milli takımımızın başarısını taçlandıran. Onuralp Bitim; hiçbir zaman normal bir çocuk değildi, yeteneğiyle yenmediği takım olmadı şu ana kadar, 6 yaşından beri minik-küçük takımda aynı anda oynadı. Yaş 18 oldu 12 yıldır dünyayı sallayan bu genç çocuk maalesef daha henüz 1 yıllık koçun gazabına uğruyor! Evet yanlış duymadınız 1 yıllık koç ; geçen sene Tofaş gelişim takımını çalıştıran, federasyon başkanı olan arkadaşı Hidayet sayesinde milli takım alt yapısında koçluk yapan ego Serkan !!!
Eyyy Serkan Efendi adama demezler mi sen Türkiye'nin hatta yaş kategorisinde dünyanın en iyi basketbolcusunu kadrodan çıkardın, onun kariyeri başarıları altında ezildin diye! Adama demezler mi genç bir çocuğu idare edemedin koca bir milli takımı nasıl edeceksin diye! Adama demezler mi bu çocuklar yıllardır her sene katıldıkları Avrupa ve dünya şampiyonalarını kazanırlarken sen daha ilk senende böylesine hazıra konmuşken bu çocuğun başını egolu diye sisteme uymuyor diye yiyip sonra ilk maçında o müthiş sisteminle Sırplara yenilmeyi bir anlat bize diye! Adama sormazlar mı Serkan Efendi Onuralp'i kadro dışı bıraktın şampiyon olamadın hadi anlat bakalım değdi mi diye? Bir çocuğun egolarını idare edemeyen bir koç olmak nasıl bir duygu, ülkenin şampiyonluğunu kendi egoların yüzünden başkasına hediye etmek neyin kafası diye sorsalar şampiyonanın son basın toplantısında ne diyeceksin?

Şimdi yapılması gereken şey bana göre Şampiyona biter bitmez görevinden alınmalı yada istifa etmeli. İkisi de yapılmıyorsa ben Onuralp kardeşimin yerinde olsam dik bir duruş sergiler ve milli takım kariyerine o koç o koltukta oturduğu sürece son verdiğini tüm kamuoyuna duyururum.
Böyle gençleri milli takımdan milli formadan soğutmak yerine, o en değerli formayla bütünleştirmek gerekir ve daha bir yıllık koçun egolarına da Türk basketbolunu emanet edenler bu kararı derhal tekrar gözden geçirmeliler!
Sevgiyle ve basketbol ile kalın...