Lige Türkiye Kadınlar Süper Ligine yükselme parolası ile başlayan takımımız ligde şu ana kadar istediği yerde olabilmiş değil. 10 haftalık periyotta kendisine rakip olabilecek bütün takımlara yenilerek 6 galibiyet 4 yenilgi ile hem sıralama olarak hem de oynadığı basketbol ile hedefinin çok uzağında bulunuyorlar.  Yaklaşık 2 milyon liralık bütçelik bu takım neredeyse bütçe olarak kendisinin 4’te 1’i anca olan takımlara karşı hala zorlanarak basketbol  oynuyor. İyi basketbol oynamadığımız gerçeğini ve aldığımız mağlubiyetleri göz önüne alırsak yönetimimizin istikrardan yana olan bu tutumunu takdirle karşılamak gerekir. Umarım en kısa zamanda  yönetimin bu tutumunun ve Edremit’imizin paralarının hakkını verecek bir basketbol  izlemeye başlarız takımımızdan.

Son oynanan Edirne maçında da görüldü ki takımımız çok kaliteli bir kadroya sahip ve özellikle böyle ligde kalma hedefinden başka bir hedefi olmayan takımlara karşı maçı en başından koparıp rahat ve farklı galibiyetler almalıyken maç boyu rakibinizi maçın içinde bırakıyor olmanız büyük bir eksiklik. Bu eksiklikle ilgili takımımızın antrenörü Ömer Buharalı hocamız da artık gerekeni yapacaktır diye düşünüyorum.  Doğru 5’i sahada tutmakta mı zorlanıyoruz, rakip oyuncuları tanımakta ve neler yapabileceklerini bilmemekte mi zorlanıyoruz yada takım kurgumuzda mı hatalar var bunların hepsinin iyi değerlendirilmesi gerekmekte.

Bir hafta önce her şeyin sorumlusu gibi gösterilen yabancı oyuncunuz, bir hafta sonra çıkıp ligde kalma mücadelesi veren bir takıma karşı sahadaki varlığı ve yaptıklarıyla ; ben olmasaydım siz bu maçı zor kazanırdınız dedirtebiliyorsa herkesin iyi değerlendirme yapması, objektif olması ve gerektiğinde şapkasını da önüne koyup aynaya iyi bakması da gerekmektedir.

Son olarak şunu belirtmeliyim ki takımımızın ligin ilk yarısı bitene kadar artık maç kaybetmeyeceğini düşünüyorum ancak bu güçlü kadroyu da artık iyi basketbol oynarken ve doğru işler yaparken keyifle izlemek istiyorum.

Yarın deplasman fatihi Karesi Spor yazımda görüşmek üzere, sevgiyle ve basketbol ile kalın, hoşçakalın.