Cumartesi günü Edremit Spor Salonunda konuk ettiğimiz İstanbulgücü takımını 78-60 ile geçen takımımızda, yeni gelen coach Ekin Baş’ın takıma olan etkisini de izlemiş olduk.

Maçın ilk periyodunda iki takımda birbirini tarttı ve periyodun geneli de karşılıklı basketler ile geçti. Periyodun sonuna doğru takımımız biraz ağırlığını hissettirse de periyodun son saniyesinde eski oyuncumuz Dilek Topdemir’in üçlüğüne engel olamayınca periyodu 1 sayı farkla 19-18 önde kapattık.

İkinci periyoda çok daha istekli başlayan takımımız arka arkaya bulduğu 3 sayı isabetleri ile farkı yavaş yavaş açmaya başladı. Özellikle Hande Çelebi’nin çok etkili olduğu periyotta takımımız adeta 3 sayı olup yağdı. Tempolu ve coşkulu bir oyun sergilediği ikinci periyotta savunması ile de öne çıkan takımımız periyodu 27-12 gibi çok net bir skorla önde kapatıp devreye 16 sayı farkla 46-30 ile önde girdi.

İkinci yarıya da Hande Çelebi kaldığı yerden başladı ve bulduğu sayılar ile kendi sayı hanesini 20 sayının üzerine çekmeyi başardı. İstanbulgücü takımının özellikle boyalı alanda uzun savunmasında yetersiz kalması, takımımızın da bunu çok iyi değerlendirmesi sonucunda zorlu geçebilecek bir maç takımımız adına 2. Periyottan itibaren rahat geçti. Tempoyu sürekli elinde tutan takımımız bu periyodu da 19-16 önde tamamlayarak maçta farkı 19 sayıya çıkarmış oldu.

Son periyoda 19 sayılık farkın verdiği rahatlık ile çıkan takımımızda 2. Devrenin öne çıkan oyuncusu olan Betül Pehlivan’ın skor katkısı ile rakibinin farkı eritmesine izin vermedi. Maçın son 5 dakikalık bölümüne girilirken iki takımın antrenörleri de süre alamayan genç oyuncularını sahaya sürmeye başladılar. Bu özellikle Edremit Belediyesi Güre Spor tarafında coach Ömer Buharalı tarafından hiç izleyemediğimiz bir tabloydu o nedenle Ekin Baş’a genç oyuncular adına teşekkür ediyor ve bu güzel davranışından dolayı tebrik ediyorum. İki teknik adamın da son 5 dakikada olsa genç oyuncularına şans tanıması çok güzel bir davranış oldu ve gençler içinde güzel bir fırsat oldu. Maçın sonunda takımımız sahadan 78-60 galip ayrılırken lige verilen araya 17 maçta 11 galibiyet 6 mağlubiyet ile 6. Sırada girdi.

Pazartesi akşama Isparta’ya Federasyon Kupası finalleri için gidecek olan takımımızın finale giden yolda en büyük engeli çeyrek final maçında, ligden ihraç edilen Osmaniye yerine kupaya dahil olan, yükselen formları ve transferin son haftası yaptıkları takviyeler ile Bayraklı Belediye olacaktır. Bayraklı’yı geçtiği taktirde, yine zorlu bir rakip İzmit Belediye (diğer eşleşmede Kastamonu’yu geçeceğini düşündüğüm için) ile yarı finalde karşılaşacaklar. Onu da geçerlerse finalde büyük olasılıkla MBK-Bodrum galibi ile oynayacak olan takımımıza kupada başarılar diliyorum.

Haftaya kupa panoramasında buluşmak üzere, sevgiyle ve basketbol ile kalın, hoşçakalın…