Merhaba değerli POLİTİKA okuyucularım nihayet hasret sona erdi o heyecan dolu futbol resitali başladı.

 

Santrayı yaptık ve TFF ligine başladık. Ben tüm takımlarımıza, teknik adamlarımıza, -bu arada 'Can ' hocama- futbolcu kardeşlerime başarılar, sağlıklar, sakatlıktan uzak, centilmence, bir temaşa sanatı olarak gördüğüm futbolu güzelleştirerek dostça bir sezon geçirmelerini diliyorum.

 

Balkesler olarak çok büyük sıkıntıları atlattık. En başta ekonomik sıkıntılar, futbolcu alacakları, şehrin desteğini arkamızda görememek, transfer yasağı, mevcut eski kadromuzla yola devam etmek zorunda kalışımız, yani nereden tutarsan elinde kalır misali badireleri aşıp lige başlamak ve hem de rakiplerimiz olan kulüplerin transferlerle güçlendiği bir sezona bu sıkıntıları bir nebze öteleyerek hakemin ilk düdüğü ile başladık. DÜRTTTT hayırlı uğurlu olsun.

 

Evet, sıkıntılarımız çok veya daha iyimser bir yorumla sıkıntılarımız çoktu! Fakat yeni bir yönetim, sponsor destekleri, eh ilk maç istenilen sayıda olmasa da tribündeki seyirci desteğiyle eldeki mevcut birbirini tanıyan, mütevazi ve karakterli oyuncularımızla lige sahamızda başladık.

 

İlk maçımızda rakibimiz bu sezona şampiyonluk isteğiyle bir çok üst düzey oyuncuyu kadrosuna katan Adana Demir Spor idi. Takım olarak iyi ve tecrübeli ayaklara sahip rakibimiz karşısında ezilmeden, büzülmeden bir şeylerin ardına sığınmadan 11 karakterli ve iki kişilik oynayan futbolcu kardeşlerimle sahadaydık. Evet, golü yedik ve hakkını verelim çok da şık ve uzaktan bir vuruşla sahalarımızda ender görülen bir gol yedik. Ama bu bizi asla oyundan düşürmedi. Mehmet’in rakibin sağını koridor yaptığı dakikalarda yaptığı şık ortaya -bence bu sene nazar değmesin çok katkı koyacak gibi görünen-  Foxi’nin düzgün ve sert kafa vuruşu ile önce beraberliği yakaladık. Sonrasında galibiyet golümüzü rakip Adana Demirspor ağlarına bırakarak bir anda skoru  2-1 yaptık. Mehmet golünü jenerik hareketlerle süsledi. Bu arada Foxi’nin üst direkte kalan kafa vuruşu şanssızlığımızdı.

 

Bir şanssızlığımız da maalesef hakemlerimizdi. Ben pozisyonu defalarca izledim, sizlerde izleyin veya izlediniz. Sayın hocam hakem triosu da lütfen izlesin. Bu kadar basit ve ağır penaltı kararı verilemez. Sayın hakemler ortada akıtılan terin, verilen emeğin hakkı var. Bu kul hakkı gibi gün gelir sizlerden çıkar yapmayın ve skor 2-2 ye geldi. Ben buna hakem destekli gol diyorum, penaltıyı da hakem atsaydı da tam olsaydı. O denli kızgınım bu karara yazık. Ama rakip takım hocamızın belirttiği gibi sahada üstün taraf BALKESLERİMİZDİ. Ayağa yaptığımız ve oldukça yüksek sayıda pas trafiği mükemmeldi.

 

İlk maçta şunu görmek beni çok mutlu etti: BALKESLERE HUZUR GELMİŞ. Evet, bunu oyuncuların yüzünden, teknik heyetin yüzünden, tribünlerdeki barış havasından, ekonomik sıkıntıların aşılmasıyla evet ‘azıcık aşım, kaygısız başım’ modunda gördüm. Bu güzeldi. Takım içerisindeki arkadaşlık, ayrıca bu güzelliğin bonusu gibi olmuş. Bir de transfer yasağını aşıp bir iki transfer yapılırsa ben inanıyorum çok daha iyi bir takım olacağız.

 

Diyebilirsiniz; ama abi takım çok iyi. Evet, bende diyorum çok iyi ama alternatifli  geniş bir kadro kulübe zenginliği olan bir takıma ihtiyaç var. Daha önümüzde uzun bir maç trafiği olduğu düşünülürse bana hak vereceksiniz.

 

Artık un var, şeker var, yağ var eh birde bol fıstıklı olursa Can hocam ve ekibi helvayı yapar. Bizlerde izlerken tat alırız keyifleniriz. 

 

Sizlerle tekrar buluşmaktan sizlere buradan yazmaktan  çok mutluyum. Gazetem POLİTİKA her zamanki çizgisinde ve yaşadığımız kentimizden haber veren sizlerle paylaşan bir gazete olmaya devam ediyor. Sizlerle beraber olmak güzel tekrar MERHABA...