Merhaba ...

Rakip Alanyaspor. Kime sorsanız zor maç derdi nitekim öylede oldu. Bunu birazda biz istedik macera aramadan, haddimizi bilerek, sabırla rakibimizin hatalarından faydalanarak sonuca gitmeye çalıştık, bu arada kontrolü de elden bırakmadık...

Rakibimizin gücü belliydi başlarında belki de Türkiye liglerinin en tecrübeli hocası AMCA lakaplı Hüseyin KALPAR ve yarattığı güçlü bir kadro vardı karşımızda. Maç içerisinde çok iyi işler yaptılar. Direkten tam çataldan dönen gol vuruşu ağlarımıza gitseydi belki de çok farklı şeyleri konuşuyor ve yazıyor olacaktık.

Her iki takımda bizde rakibimizde oyunu hapsetmeden mücadele ve seyir zevki veren bir futbol oynadık izleyenlerde keyif almışlardır. İki ekipte kazanmak arzusunda idi. Ama biz daha temkinli daha sakin topu iyi saklayan ayaklarımızla bitirici pozisyonları aradık.

Eray’ın orta sahadan topu alıp neredeyse tüm rakip takımı bir sağa, bir sola yatıra, yatıra ceza alanına kadar gelmesi tam bir slalom yapması göze çok hoş geldi. Attığı şut gol olsaydı sanırım ödül alırdı birçok futbol otoritesinden, kurumundan.

TADİÇ ben ona bir isim taktım. Belki erken ama MIKNATIS gerçekten mıknatıs gibi topu çekiyor adeta kendine. Oyuna girdi ilk pozisyonda topu ceza alanında eline geçirdi ve penaltıyı kazandırdı. İlk maçında da öyle bir yerde durdu bekledi ki tam gol noktasıydı bir zamanların JARDEL  gibi duracağı yeri çok iyi biliyor. Gerçi geçmişine şöyle baktım oynadığı kulüplerde pek forma şansı bulamamış bu da enteresan geldi bana. İnşallah böyle devam etsin ....

Penaltıya maç bitiminde bile isyan vardı. Ama pozisyona iyi bakarsa Alanyalı futbolcular penaltı olduğunu onlarda göreceklerdir. Bir pozisyonun penaltı olabilmesi için rakibin boylu boyunca uzatılması gerekmez. Yapılan orantısız  güç uygulaması ve rakibin gol pozisyonunu bozmaktı bu da penaltıyı doğurdu.

Şimdi önümüzde çok önemli ben pek kullanmayı sevmem bu kelimeleri ama ölüm kalım maçları serimiz var. Takım olarak hazırız ama KENT olarak, YÖNETİM olarak, TARAFTAR olarak da hazır olmalıyız. Bu takım tırmalaya tırmalaya şampiyonluk potasına giren bir takım. Hala acaba  diyenler olabilir ama artık su yolunu buldu önünü açacak desteği vermek gerek..

Evet burada her zaman yazdım en büyük görev kenti yönetenlere, iş adamlarına ve taraftara düşüyor, taraftar içinde yönetim olarak onların maçlara gelmesi adına deplasmanlara gitmeleri adına bazı kolaylıkların sağlanması gerekiyor.

Buradan sayın belediye başkanımıza bir çağrım olsun ''Sayın başkanım marka kent olmak adına işte bir fırsat BALIKESİRSPOR'' şimdi siz komut verin yönetimle beraber el ele tüm kentin değerli iş adamlarıyla birlikte deyin ki '' İSTİKAMET SÜPER LİG İLERİ ''