Merhaba... Nihayet son virajı döndük ve artık TFF 1. Lig de unumuzu eledik, eleğimizi astık. Hiç de parlak olmayan adeta saman alevi gibi bizleri bir umutlandıran, bir üzen sonuçlarla ligi sanıyorum 7 ile 9 arasında tamamlayacağız. 

 

Sezon sonu karne notumuz eskilerde vardı şimdi var mı bilmiyorum. Çünkü eğitim sistemimiz de çökmüş durumda. Her gün yeni sistemlerin deneme alanı olmaktan çocuklarımız yeterince eğitim alamıyor neyse işte o eski dönemlerdeki not ile GEÇER. Yani geçti bu sezon ama hani bir tabir vardır özür dilerim “delip  geçti”

 

Bana BALKESLERİMİZİN taraftar gruplarından birinin yöneticileri gönül koydu geçen haftaki yazım için. Mutlaka haklılar onlara benim sitemim bu hafta Samsunspor tribünleri gibi olamayışımızdı. Umarın yeni sezonunda bu yalnız boş tribünlere oynayan futbolcuları ateşleyicisi sahada destek aldığı ve mücadele azmini artıran o 12’nci adamı görürüz.

 

Takım içindeki ekonomik sorunlar, küskünlüklere rağmen bu sezon bir başarı mıdır evet başarıdır. Hele hele kadro kalitemizi artıramayışımız, nokta yerlere  transferler yapamayışımız, elimizi tutan en büyük sorundu başta bu takımı en zor günlerde devir alıp şimdiki hocamıza çok iddialı bir yerde teslim etmek zorunda bırakılan CAN CANGÖK hocama ve EKİBİNE BİR ALKIŞ. Özveriyle, memleket, forma, arma aşkıyla hizmet ettiler. Ödülleri bir kaç yeniçerinin istemezük demesiyle gönderilmek zorunda bırakıldılar. 

 

Yönetime bir not bu sene lütfen kulüp içinde yönetiminden, futbolcu portföyüne kadar ISLAH şart ama yaparsınız yapmazsınız siz bilirsiniz.

 

Gelelim bu haftanın en VANDAL olayına kimsenin ruhu duymadı. Fenerbahçe - Beşiktaş maçı önüne geçti duyulmadı. Evet, 2. lig takımlarından İzmir’in köklü kulübü ALTAY takımının otobüsü çatır çatır yakıldı. Yani ne oluyor bize nedir sevgisizlik  bu vandallık, bu vahşilik? Yani neyi paylaşamıyoruz? Futbol bir temaşa sanatı izleyenin keyif aldığı kulübüne özgü marşlar ve sloganlarla deşarj olduğu yenenin tebrik edilmesi gereken bir spor yapmayın boksta, kick boksta yaşanmıyor bunlar. Adamlar saatlerce kan içinde kalana dek dövüşüyor maç bittiğinde sarılıyorlar birbirlerine yuh diyorum  ve vah vah diyorum üzgünüm.

 

Gazişehir maçı turistik bir Antep gezisi olur. Manisa maçı bitse de gitsek maçı olur ve ligi bitiririz yeter ki bu istenmeyen olaylar olmasın canlar yanmasın ve FUTBOL KAZANSIN, FAİR PLAY RUHU KAZANSIN, SEVGİ KAZANSIN SEVGİ!

Sevgilerimle ....