Bu hafta İzmir’imizin en eski kulüplerinden Altınordu’ya konuk olduk. Saha güzel, hava güzel, Balıkesir'den gelen taraftarımızın desteği güzel, kısaca maç için her şey güzel ve hazır.

Altınordu takımının taraftarının yaptığı jest ise hepsinden güzeldi. Evet belki ah ah vah vah bir ikram değildi diye düşünenler olabilir ama su dağıtmaları ve bu ikramla Fair Play ruhunu yaşatmaları bence çok dikkate alınmalı.

Bu karşılaşma her iki takım açısından sonucu çok önemliydi.Kazananın üstteki takımların puan kaybetmesi nedeniyle daha da üst sıraya sıçrayacağı bir maçtı kısaca kaybedenin çok büyük bir fırsatı kaybedeceği gibi.

Bu bilinçle ve bu inançla çıktık maça ve inanın ilk yarıda en az 3 gollük net pozisyonu ya golcülerimizin zamanlama hatalarından yada pozisyona geç girmelerinden kaçırdık. Hani gole bir tık kala denir ya aynen öyle.

Burada altını çizerek ifade ediyorum Burak Çalık’ın pozisyonu buz gibi penaltı.Hatta penaltının ağa babası, hatta penaltı nasıl olurun cevabı. Ama bunu görmeyen veya görmek istemeyen bir hakem BİTİGEN adeta BALKES'leri bitirdi. Bende diyorum ki ''Eyyy Bitigen sen kimsin beee haddini bill!'' Şaka bir yana evet bir futbol takımının emeği ancak bu kadar kör bir bakış açısıyla çalınır.Yazık oldu tam da baskılı oynarken gelecek bir gol belki çok daha farklı sonuçları ortaya çıkaracaktı.

İkinci yarıda tüm bu haksızlıkları unutup maçı dengede götürürken birden Sayın Bitigen görevini tamamlamadığını fark etti, tartışılır bir penaltı ve birde kırmızı kartla kendisini maçın önüne çıkardı, emek hırsızı yine sahnedeydi.Ve sonuçta hak ettiği puan ve puanları çalınmış bir BALKES ve onu canı gönülden destekleyen gerek tribünde ki gerekse ekran başında üzülen mağdur edilen BALIKESİRSPOR'a gönül vermiş binler. Bence bu maçın kazananı belli ve skorboarda şöyle yazılsaydı çok daha iyi olurdu..

BİTİGEN = 1 BALKESLER = 0 ..

Can hocam ve ekibi üzülmesinler.Gerçi hocam maç sonunda işin formülünü çözmüş bence söyledi de bunu ''biz hakemleri de yenmeliyiz'' evet sözün özü bu. Bir not: Burak Çalık nasıl formunu yükseltiyorsa, golcümüz Bekamenga'da form düşüşüne bir son vermeli, toparlanmalı... SEVGİLERİMLE ...