Gecen haftasonu sahasında oynadığı Simpaş Denizli maçını 76-70 kaybeden takımımız bu haftaiçi deplasmanda ligin son sırasında bulunan rakibi İstanbul DSİ'yi 85-79 yenerek playoff ısrarını sürdürdü. Şimdi bu iki maçın kısa analizlerini yapalım ve haftasonu oynanacak olan Pertevniyal maçının da önemini vurgulayalım...

Öncelikle haftasonu kaybettiğimiz Denizli maçıyla başlayacak olursak takımımızda maç içerisinde oluşan büyük iniş çıkışların maçı kaybetmemizin asıl nedeni olduğunu söyleyebilirim. Maçın ilk 5 dakikası geride kaldığında skor 8-17 Denizli'nin lehineyken periyot 21-23 devre de 37-28 bitti. Yani ilk 5 dakikada 17 sayı yiyen takımımız ilk periyodun geri kalan 5 dakikasında sadece 6 sayı ve takip eden 2. Periyot boyunca da sadece 5 sayı yiyerek toplamda 15 dakikalık bölümde sadece 11 sayı yemesi ve bunun da 3 sayısının ilk periyot biterken son saniyesinde gelen bir üçlük olduğu düşünülürse önemli bir savunmaya imza attıkları ortada. Asıl sorun burda başlıyor, istediğinde bu şekilde iyi savunma yapabilen takımımız bunu neden maç geneline yayamıyor(!) Eğer bu inişli çıkışlı savunma direnci, maç geneline yayılabildiğinde geçen sene olduğu gibi bu sene de birçok maçını kazanacak bir takım olacaktır. Mete hoca maç sonu hakemlerden yakınırken maçı hakemler yüzünden kaybettiklerini net olarak vurguladı ve bu lig için de en az bir hakemin A Klasman hakemi olması gerektiğini vurguladı. Rakip koç Hakan hoca ise çok kötü oynadıklarını ve bu kötü oyunu bir hafta önce Sakarya'yı farklı yendikleri için oyuncuların bu maçı da rahat alırız havasına girdiklerinden kaynaklandığını söylerken kaybetseydim de üzülmezdim Best benim geçen seneki takımım ve maç kaybedeceksem bu ligde Best'e kaybedeyim en azından üzülmem dedi. Sonuç olarak önemli bir deplasmandan galip ayrılan Simpaş Denizli'yi ve geçen seneki hocamız Hakan hocayı tebrik ediyoruz.

Gelelim Salı günü deplasmanda oynayıp kazandığımız lig sonuncusu İstanbul DSİ maçına. Bu maçla ilgili de kısa bir analiz yapacak olursak maça iyi başlayan takımımız ilk periyodun sonunda 12 sayılık farkla 2. periyoda başlayıp bu periyodu da 4 sayı önde tamamlayıp devre arasına toplamda 16 sayı önde girmeyi başardı ve ilk yarıyı iyi oynamanın verdiği avantajı maç boyu korumayı bilen takımımız maçtan 6 sayı farkla galip gelmeyi başardı. Bu maçta takımımızda 6 oyuncunun çift haneli sayılara ulaşmış olması da takım halinde herkesin katkı sağladığı ender maçlarımızdan biri olma özelliğini ve önemini barındırıyor olmasıydı. Bir diğer önemli konu da takım arkadaşlarının Ogün Sevinç'te yaşanan inanılmaz form düşüklüğünü takım halinde skora katkı yaparak kapatmış olmalarıydı. Sonuç olarak playoff hedefinde iyi bir galibiyet alan takımımızın, son haftaların formda takımlarından olan Pertevniyal karşısına bu galibiyetin moraliyle çıkacak olması bu önemli karşılaşma öncesi ekstra bir güç olacaktır.