Lig başlayalı 12 hafta oldu ve biz düşme potasındaki rakiplerimizin hepsine hem içeride hem dışarıda tüm maçları kaybettik.

Şimdi 6 hafta sonunda ve hedef maçların tam zamanı gelmişken Mete hocayı gönderen zihniyet, takımı bu hale gelmesinin başlıca sorumlularıdır.

Mete hoca gönderildiği hafta yazdığım yazıda "Önümüzdeki yedi maçın beşini kazanmamız gerektiğini, kazanabileceğimiz maçların şimdi başlayacağını belirttim.

Çünkü takım Banvit maçında da hepimizin izlediği gibi oturmuş ve iyi bir ivme yakalamıştı. Takım kurgusunu ve gidişatını değiştirmeye kalkan zihniyet, sadece kendine zarar vermenin dışında yıllardır basketbol aşkı ile her maçına gidip para ödeyen Balıkesirli basketbolseverlerin de emeklerine haksızlık ettiler.

Kulüp başkanı ligde kalmaya 5-6 galibiyet yeter diye kendini kandırdığı yetmediği gibi başkalarını da kandırıyormuş da bu ligin ilk yarısı bittiğinde en yakın rakibimizin 4 galibiyeti olacak ve bu tabloda ligin ikinci yarısı bittiğinde ligde kalmak için 7-8 galibiyet ancak yeterli olur ve biz büyük ihtimal ile 1 galibiyet ile devreye gireceğimiz için bu rakamlara bu basketbol kurgusu ve kadro ile ancak hayallerde ulaşılır. O da sadece bir tarafımızın açıkta kalması ile hayal edilebilir (!)

 

Gelelim deplasmanda kaybettiğimiz maçın analizine. Maçın ilk periyodu iki takımında birbirine üstünlük kurma çabası içerisinde karşılıklı basketler ile geçti ve bu periyodu takımımız 18-17 önde kapattı.

İkinci periyotta rakibimiz etkisini arttırırken takımımız hiçbir önlem alamadı ve Culpepper'ın da oyundan çıkmasından sonra skor üretmekte de güçlük çekince periyot 30-18 gibi rakibin ezici üstünlüğü ile sonuçlandı.

Bu sonuc rakibin devre arasına 11 sayı üstünlükle girmesine ve moral kazanmasına neden oldu. Her bir sayının bile çok önemli olduğu boyle bir maçı aslında 2. periyottaki kötü savunmamız ile verdik. Maçın ikinci yarısına istekli başlayan takımımız periyodun sonunda farkı 4 sayıya kadar düşürmeyi ve final periyodunu başabaş oynamayı başarmasına rağmen basit top kayıpların çokluğu ve her mola dönüşünde topu çembere bile atamama beceriksizliği yüzünden saç baş yoldurdular. Buna maç sonu oynamayı beceremeyen oyuncularla oynatmayı beceremeyen antrenör de eklenince maçın son 6 saniyesinde maçı uzatmaya götürme şansı doğmuşken ve mola alıp ne yapmaları anlatılmışken ya düzgün çizilmeyen son top organizasyonu yüzünden yada sporcuların beceriksizliği yüzünden yine bir top kaybı ve arkasından yapılan sportmenlik dışı faul ile elveda şarkısı çalmaya başlamış oldu. Bu sonuçla ligde kalma umudu giderek azalan takımımızın en azında cuma günü Balıkesir'de oynayacağı YeşilGiresun maçını kazanması gerekmekte yoksa daha ligin ilk yarısı bitmeden ligden düşmemiz %90 oranında kesinleşmiş olur ve işimiz mucizelere kalır maalesef!!!

Bir garip yolcu olmamak için bu lig yolunda transfer şart oldu. İçeriye iyi bir uzun ve bir tane de iyi şutöralınmalı. Hatta Kelly geldiği gibi gönderilmeli ve yerine tecrübeli bir guard getirilmeli. Culpepper da 2 numarada özgür bırakılmalı...!!!

Ve tabi ki bu hamleler için de çoooook geç kalındı ama çıkmayan candan umut kesilmez demiş atalarımız... Bekleyip göreceğiz. Hepinizin yeni yılını şimdiden kutlar, sağlık,mutluluk ve huzur getirmesini dilerim. Allah herkese sevdikleriyle nice yeni yıllara girmeyi nasip etsin. Sevgiyle ve basketbol ile hoşçakalın.