Bu haftaki rakibimiz play-of mücadelesine yoğunlaşmış ve ilk altı içine kendini atmaya çalışan iyi yönetilen, futbolcu kadrosu tecrübeli ve klas oyunculardan kurulu Boluspor’du ... 

 

Bizim için ise geçen haftaki yazımda belirttiğim gibi  “BALKESLER İÇİN LİG BİTTİ” demiştim. Üzgünüm atalarımız çok güzel bir söz söylemiş “taşıma suyla değirmen dönmez”

 

Bir itirafta bulunmak istiyorum. Ben ve benim gibi yerel basında, gazetelerimizde dilimiz döndüğünce yorum yapmaya çalışan arkadaşlarım da bana katılacaklardır diye düşünüyorum. İnanın keyifle yazılarımı bile yazamıyorum. Heyecansız, zevksiz bir sezon sonu yaşıyoruz maalesef. Allah versin ki düşme potasındaki rakiplerimizle aramızda 7 puan fark var, yoksa halimiz  duman. 

 

Bir uyarı yukarıda aramızda 7 puan fark dedim ama 3 puanlı sistemde eğer bu farka güvenip -tabirim için kusura bakmayın- serersek işi halimiz duman. Aman dikkat ve lütfen ha gayret.

 

Maç için yazılacak, söylenecek bizim adımıza olumlu tek şey kaptan Burak'ın attığı gol, Vukoviç’in kurtardığı penaltı, rakibimizin attığı 2 gol. Ama Hakem Süleyman Abay için söylenecek çok şey var. Sanki Sayın Abay kırmızı görmüş boğa gibi BALKES ismini duyunca bir haller oluyor. Geçmişten hatırlayın lütfen ortada hiç bir şey yokken yapılan gol sevinci “tuzlama” hareketinden dolayı Bekamenga’yı kızartmış olan Abay, dün de iki penaltımızı göz göre göre vermedi. Yuh ve pes. Hadi birinciyi görmedin, ikincide resmen top yön değiştiriyor sayın hocam “bu da mı penaltı değil demede dur a emek hırsızı”  Şimdi gözlemci raporlarına bakılsın, istensin bu hakem triosuna tam puan verilmişse o gözlemci de bıraksın bu işleri gözlemeciliğe başlasın. Sayın Abay nedir bu BALKESLERİN senden çektiği be kardeşim senin derdin ne?

 

Tamam paramız yok, yönetimde konuşan çok ama icraatçı yok, futbolcu kardeşlerim de emeklerinin karşılığını alamadıkları için moral, istek, hırs yok, kulübün kapısında eyyamcıdan başka kimse yok, taraftar küsmüş tribünlerde çıt yok. BARİ SEN VURMA YETİME. 

 

Haftaya Urfaspor deplasmanımız var. Bu maç için benim düşüncem gitmişken Balıklı göl ziyareti yapalım, kebaplardan tadalım. Nasıl olsa artık  “unumuzu eledik” ama maç için benim umudum yok. Bu moralsizlikle, bu yönetim şekliyle, bu parasızlıkla, küskün, taraftarsız, sahipsiz görüntümüzle puan çıkartmak çok ama çok zor. Ama gönül yine de en azından bir puan ister. Rakibin ateş hattında olduğunu da unutmamak gerekir der, Allah sonumuzu hayır eylesin, “bindik bir alamete gideyoz kıyamete” SEVGİLERİMLE ....