Haftasonu Adana maçında izlediğimiz takımımız bana bu başlığı attırdı ve bu başlık sezonun son maçına kadar da böyle olacak bence. Oyuncularımız biz bu maçı alacağız dedikleri an ve o özgüven ile oynadıklarında karşılarında ne rakip oyuncular ne de hakemler durabilirler. Özellikle en büyük silahımızın savunmamızdan sonra 3 sayılık atışlarımız olduğunu göz önüne alırsak oyuncularımızın kendilerine güvenerek attıkları şut yüzdeleri hep yüksek oluyor. Hem bu yüzdenin yüksekliği hem de arka arkaya gelen 3 sayılık basketler bir anda rakip takım oyuncularının ve kenar yönetiminin moral motivasyonunu yerle bir edip psikolojik üstünlükle birlikte yıkıcı bir güç oluyor.

Adana maçında maça iyi başlayan takım rakip Adana oldu. Hem içeriden oynadıklarında Kambala'nın ilerlemiş yaşına rağmen tecrübesiyle Davis'e karşı sağladığı üstünlük hem de takım koordinasyonuyla doğru pas ve şut tercihleri Adana takımını bir adım öne çıkardı. Bunda ligden düşme potasında oluşları ve artık oynadıkları her maçın final gibi olması ve sanki son şanslarıymış gibi mücadele etmelerinin de etkisi yüksekti sanırım. Maçın başı olduğu için moral motivasyonları da üst düzeydeydi tabi. Bütün bunlara rağmen periyodun sonunda 20-20 lik beraberlik vardı. İkinci periyotta da çok farklı değildi sonlarına doğru şutlarımız dengeyi bozmaya başlasa da. Devreye 7 sayı farkla 42-35 önde giren takımımız üçüncü periyoda öyle bir başladı ki ; adeta Adana takımına, üzgünüm ama buraya kadar dedi ve periyodun ilk 3-4 dakikasında öyle bir şut şov yaptıkar ki fark bir anda 20 sayı oldu ve maç o anda bitti. Sonrasında hep aynı fark dengesinde giden maç bitse de gitsek havasındaydı. Bu sonuçla Adana takımı büyük ihtimalle ligden düşüşünü tescillemiş oldu.

Bu hafta oynayacağımız Denizli maçından takımımızın menfaati doğrultusunda mağlubiyetle dönmesini bekliyorum. Ayrıca Dj'in yerine alınan yeni guard Kelley'i de beğendiğimi söylemek istiyorum. Zaman geçtikçe takıma daha çok uyum sağlayacaktır de bu maçta yaşadığı şut tereddütlerini de yaşamayıp daha çok sayı üretecektir takımı adına. Mete hocayı bu tercihinden ötürü kutluyorum yerinde bir seçim olmuş.

Haftaya görüşmek dileğiyle...