Sizlere ligin normal süresinin bitimine 12 hafta kala bu ligi 6. bitirmemiz gerektiğini ve bunun için oynamamız gerektiğini yazmıştım. O dönemde ben bunu söylerken gerek kulüp yönetimi gerekse de Mete hoca 3.’lük hedefi söylemlerindeydiler. Ancak ne zaman hızlandırılmış haftaya girdik ve 3 maçta 0 çektik, ondan sonra kendileri de doğru hedefin 6.’lık olduğuna daha çok inandılar ve bunun için uğraştılar. Gerçi uğraşmalarına da çok gerek yoktu çünkü hem üzerindeki takımlarla hem de altındaki takımlarla 2 veya 3 galibiyet fark vardı. Sadece son haftalarda Sakarya’nın bir ihtimal 6. olma denemesine karşılık biz de son iki maçımızı kaybettik ve onlara bu şansı da vermedik.

Peki Mete hoca neden 3. olmak istiyordu derseniz aslında hiçbir fark yoktu, sadece 3. olan takım ev sahibi olma avantajını elde ediyor ama bana göre 5 maçlık serilere deplasmanda oynanan 2 maç ile başlamak aslında rakibiniz ile denk güçlere sahipseniz daha büyük bir avantaj oluyor. Ben deplasmanda oynayacağımız iki maçın en az 1 tanesini kazanacağımızı ve seriyi de 3-1 geçeceğimizi düşünüyorum. Bu eşlemeyi geçtikten sonra lige çıkma adına son engelin de Socar’ı zorlansa da  geçeceğini düşündüğüm Acıbadem Üniversitesi olacaktır. Haftasonu sahamızda oynadığımız Acıbadem maçı kaybetmemiz gereken bir maç olduğu için olası bu seride göz önünde bulundurulmaması gereken bir maçtı.

Bu bölümde aslında tek handikabımız var ; o da son haftalarda 6.’lığı kaybetmeme adına özellikle gerçek seviyemizde oynamayışımız. Maç kaybetmeye oynayan takımımızın şimdi maç kazanmak için iyi bir motivasyona ihtiyacı var ve son haftalardaki rahat oyunlardan sonra bunu yapabilmek kolay değildir ancak Mete hoca tecrübesi ile bu durumun üstesinden gelecektir diye umuyorum.

Yarın oynanacak serinin ilk maçında takımımıza başarılar diliyorum.  Bir sonraki yazımda görüşmek üzere hoşçakalın..