Ah Karesispor ahhh!.. Sen organizasyonunu ve işini doğru düzgün yaptığın için oldu bütün bunlar. Olması gerekeni çok net gösterdiğin için birileri parasının çöpe gittiğinin farkına vardı ve en sonunda bu parayı daha hayırlı işlerde kullanabileceğini düşünerek kapıları kapattı.

Burada yine de dikkat edilmesi gereken bir konu var ki, o da bu takım ligden çekileceğini açıklamasının ardından haklarını satabileceğini paylaştı. Bu bile acemice yapılan bir iş; üst ligden hak satın almak isteyecek bir kulüp aşağı yukarı rakamı bilir ve o doğrultuda görüşmeler yapar, ancak devretmeyi düşünen takım açık açık ligden çekildiğini sosyal ve yazılı basında paylaşırsa, o takım nasıl olsa kapatılacak diye haklarını almayı düşünen takımlar normalin yarısını teklif edeceklerdir ve yine bir maddi kayıp yaşanacaktır.

Zararın neresinden dönersen kardır mantığı bir bakıma doğru olsa da Balıkesir basketbolu açısından kötü bir anı olarak kalacaktır benliklerde. Kulübün kapanması yerine daha profesyonel bir kadro ile çalışılması Balıkesir basketbolu ve seyircisi adına çok daha faydalı olabilirdi ama, tabi ki şirketi yıllar sonra böylesine bir karar almasına iten sebepler ve kişileri de göz önünde bulundurmak gerek.

Bazıları benim bu habere sevindiğimi düşünüyor olabilir ama samimiyetimle söylüyorum ki Balıkesir basketbolu ve basketbol seyircisi olarak gerçekten üzüldüm. Benim derdim işini düzgün yapmayan kişilerleydi ve ben hep, bu kişilerin değiştirilmesi gerektiğini vurguladım. Kulübün kapatılması çok yanlış ve üzücü bir karar oldu benim için; ama tabi ki senelerdir kaç trilyon çöpe gitti bilinmez. Ancak Rona Yırcalı beyin de bu durum sonunda dikkatini çekmiş ki bu trilyonları daha hayırlı kullanacağından eminim gerek iş hayatında gerekse de sosyal projelerde.

En azından bundan sonra kendi parasını kendine faydası olan yerlerde değerlendirecek olması da kendisi adına sevindirici bir haber.

Şehrin geriye kalan tek merkez takımı olan Karesispor ise bu durumu 2 yıldır üst üste gelen başarılarla pekiştirip şehrin takımı olmayı başarabilmeli. Bize 2 yıllık süreç içerisinde bu organizasyon ile hem saha içerisinde hem de saha dışarısında yapabileceklerini gösteren takımımızın bu başarısı belki de birilerini rahatsız etti ve belli kararlar aldırdı. Ama şu konuda kaleci başkanı tebrik etmek istiyorum; daha lig bitmeden aynı ligde oynamak istemediği haberleri her yerde dolaşmaya başlamıştı ve gerçekten de aynı ligde oynamayacak olan bu iki takımın rekabetini de, hem psikolojik olarak hem de genel olarak kazanan Karesispor oldu.

Birilerinin 10 yılda yaptığını 2 yılda yaparsan fazla dikkat çekersin ve 10 yıldır bunu yapmaya çalışanın kendini sorgulamasını sağlarsın.

Basit matematik ile de bu sorguyu yapan patron 2 ile 10'un eşit olmadığını fark eder.

 Bu arada bu örnek sadece iliniz basketbolu için geçerli değil, Karesispor yapmış olduğu doğru ve kaliteli oluşum ile tüm Türkiye'ye bu işin doğru yapıldığında bu işlerin basketbolun doğal yapısı kadar basit olduğunu kanıtladı. Bravo Karesispor, tebrikler organizasyon içerisinde iyi niyetleriyle görev alan herkese... Sevgi ve basketbol ile kalın, hoşçakalın.