Tam bir el clasico kıvamında maç oynadık ,  her zaman ezeli rekabet içinde olan BALKESLERİMİZ ve ilçemizin futbol takımı ''Valisiz il '' BAN BAN karşı karşıya geldi ..  evet her türlü yazılan pankartlar gördük ama bu pankart VALİSİZ İL '' enterasandı... 

Aslında bu maç için BAN BAN taraftarlarının  Altınordu maçında yaptığı BALKESLER ve  BALIKESİR kentinin insanlarına  sektirmeleriyle , basına verilen demeçlerle , yazılanlarla çizilenlerle bir hayli  önem kazanan ve galip gelenin bir çok sorunu da bir kalemde silip atacağı bir maçtı ... 

Bandırma’dan gelen taraftarların tribün şovları ve takımlarına güvenen tezahüratları ile bu maça rakip tarafın ne kadar önem verdiği de bunun bir göstergesiydi; buradan alınacak puan ve puanlarla son sıradan kurtulmak adına bir sıçrama moral motivasyon olarak da bir sonraki maçlara hazır çıkmak adına önemliydi ...  Tabi bizim için de çok önemliydi üst sıralar ümidimizi yeşertmek adına ve BALKESLER de sanıyorum sahaya çıkınca şaşırmışlardır tribünlerde bu sezon görmedikleri kadar çok sayıda futbol sever vardı . Umarım bu tribün desteği devam eder .

 

Maç başladı ama ben dahil herkesi şaşırtan işler olmaya başladı; sahada saldırması gereken, topu daha çok ayağında tutması beklenen, hırsı ve kazanma arzusu daha yüksek başa baş kora kor mücadele edecek  bir BAN BAN beklerken acemice top kayıpları yapan defansını önde kuran ve BALKESLERİMİZİN ekmeğine yağ süren bir oyun anlayışı ile başladı rakibimiz maça.  

Kanatları çok iyi kullanan ve topla çok süratli bir oyuncu Burak ÇALIK varsa biraz defans derinliğine önem vermek gerekir ve dediğim gibi ilk gole bakın önde kalan BAN BAN defansının arkasına atılan bir topla geldi ve her defans arkasına atılan topta maşallah Burak orayı ''metrobüs tercihli yolu gibi '' kullandı; birinde golünü  attı diğerinde attırdı..  

 

Bandırmaspor; bu benim düşüncem tabi,  aşırı motivasyon yüklemesinin kurbanı oldu. Bu tür maçlarda sakin olan sahada yapılacak olan doğru işleri telaşlanmadan panik yapmadan uygulayan ekip her zaman avantajı eline alır  ve BALKESLER de hani bir tabir vardır maçın başından itibaren aldı sazı eline .. 

 

Gününde olan BEKAMENGA’nın önceki haftalara göre artan formunu sahaya yansıtması pozisyon takibi, fırsatçılığı, hava toplarına olan hakimiyeti de eklenince iki golle bu başarılı sonuca katkı koydu . Orta sahadaki oyuncularımız bilhassa ERAY kanat organizasyonlarında BÜLENT  ve yaptığı başarılı kurtarışlarıyla kalecimiz ATİLLA gayet iyi performans sergilediler. Bu ezeli rekabette BALIKESİRLİ futbolseverlerin yüzünü güldürdüler tüm takım olarak ayaklarına sağlık.

 

Ne demiş atalarımız:  ''Keskin sirke küpüne zarar…''  BAN BAN için bu maçtaki durum buydu; zarar büyük oldu. Maç sonunda değerli hocaları Feyyaz UÇAR da istifasını açıkladı.  Bu da üzücüydü.

 

Yine sözü maç sonu röportajlarıyla bitirmek istiyorum.

 BALIKESİRSPOR camiasına yakışan beyefendilikle harika tespitlerle açıklamalarını izlerken yine söylüyorum gururlandığım futbolcularımız ve değerli CAN CANGÖK hocama teşekkür ediyorum; ayrıca meslektaşı Feyyaz UÇAR’a destek veren açıklamaları ile futbolun içinde olan herkese verdiği etik dersi lütfen yönetenlerin, idare edenlerin, futbolcuların, teknik adamların izlemesini diliyorum… SEVGİLERİMLE.