Balkesler bu hafta beraberlik orucunu bozmak adına maça çıktılar. artık alışkanlık yapan ve kronikleşen bu duruma son vermek ilk 6 da olabilmek adına önemli bir maça bu istekle bu mantaliteyle çıktılar.

KSK takımı enterasan bir takım. Başkanları para yok diyor. Tam lafını bitiriyor iş adamı Erdal Acar çıkıyor -ben bu takımı çok seviyorum- deyip bastırıyor parayı. Hem de ne para; meblağ olarak trilyonlara dayanan bir paradan söz ediyorum. Ama takımda iyi gitmeyen işler var. Daha geçen hafta tesisleri taraftar bastı ve BALKES maçında mutlak galibiyet istediler. Futbolcular, yönetim, Erdal Acar ne yapılması gerekiyorsa bu maç öncesi yaptılar. İşte ondandır ki  10 otobüs taraftarı da deplasmana geldi.

KSK takımı buraya gelirken son sırada DEMİR ATTIM YALNIZLIĞA şarkısını söyleyerek geldi bu maçı kazanmak adına; iddalı ve istekliydiler.

İlk yarıda iki takımda dengeli ve savunmayı sağlam tutarak başladı. Bu devrede BALKESLER beklenen oyunu sahaya yansıtamadılar. Rakip yaşlı ama tecrübeli ayaklarıyla etkili olmaya çalıştı, ama yeterli bir baskı ve net bir pozisyon bulamadılar. Bu devrede benim favori ismim verdiği yanlış kararlarla öncelikle hakem Galip Bitigen'di. BALKESLERDE Yiğit İsmail ve Muğdat bu yarının öne çıkan isimleriydi. Bir de Zeefuik öyle bir golü kaçırdı ki adeta saç, baş yolduran cinstendi. Ama orada bir isim vardı bu golü çıkaran ERSİN.

Fikret Hocam kenarda elinden geleni yaptı. Belki de futbolculardan daha hırslı ve daha fazla adrenalin yaşadı. Yoruldu hem sesiyle, hem de fiziğiyle didindi durdu. Ama olmadı mı olmuyor. Kendisi bir kaleci olmasına rağmen  -ulan vur şu topa adam gibi- dediğini hissettim bir kaç pozisyondan sonra.

İkinci yarı maç KSK'nın gardının düşmesiyle tek kaleye döndü ve rakip KSK sahada yoktu. Ama yeni bir rakip çıktı karşımıza;  kaleci ERSİN. İşte o ERSİN öyle toplar çıkardı ki  izleyen bizleri taraflı tarafsız kendine hayran bıraktı. Muğdat'ın, İsmail'in, Kerim'in, aklıma gelmeyen bir çok oyuncumuzun şutunu, kafa vuruşunu  çeldi, tuttu, kurtardı.

Ve bu maç BALIKESİRSPOR - ERSİN arasında oldu. Bence KSK takımı oyuncuları yatıp kalkıp ona dua etsinler. Yoksa buradan puansız ve umutları yok olmuş şekilde gideceklerdi. Haa 1 puanın neyi iyi diyenlere lig bitiminde bir gol averaj bile avantajdır unutmayalım derim.

Ben BALKESLERİMİZİN oyun anlayışını beğendim ve umutluyum. Ama ne kadar ekmek o kadar köfte. Çok iyi genç yetenekli oyuncularımız var. Ama mutlaka orta sahaya, forvete, defans önü oynayabilecek en az 3 kaliteli transfere ihtiyacımız var. Genç yeteneklerimiz mevkileri dışında, diğer aksayan mevkilerede koşarken, müdahale ederken kendi oyun anlayışlarından uzaklaşıyor. Okan örneğinde olduğu gibi, sağdan sola koşarak kademe yapması gibi. Eray'ın ta gerilere gelip top çıkarması gibi.

Futbolda klasik bir tabir vardır ÖNÜMÜZDEKİ MAÇLARA BAKICAZ. Evet inşallah 3 puanlı günler yakın veya ben o umuttayım. Herkese sevgiler selamlar ....