Türkiye Basketbol 2.Ligi Final Grubu 2.Hafta maçında Karesispor, deplasmanda oynanan maçta Mersin Büyükşehir Belediyespor’u 76-70 mağlup ederek takımımız 2.maçından da galibiyetle ayrıldı. Final grubunun diğer mücadelelerinde ise Antalya deplasmanda Artvin'i 67-62 yenerek ilk galibiyetini almış oldu. Orman ise evinde Tofaş Gelişimi 75-66 yenerek 2'de 2 yaptı ve liderliği takımımız ile paylaşmış oldu. Bu haftasonu oynanacak maçların ardından takımımız 3'te 3 yapan tek takım olur ve tek başına lider olur, ikinciliği de kendi sahasında Mersin ile karşılaşacak olan ve maçı kazanmasını beklediğim Antalya ile deplasmanda Artvin'e yenileceğini düşündüğüm Orman paylaşırlar 3'te 2 yaparak...!!! Gelelim deplasmanda oynadığımız Mersin maçına; ev sahibi Mersin Büyükşehir Belediyesi karşılaşmaya pota altından Cengiz dışardan da Erman ile bulduğu sayılarla başladı. Takımımız ise Sezgin Eriş, Enver ve Azizcan’ın sayıları ile karşılık verdi. İlk çeyrek Karesispor’un 18-17’lik üstünlüğüyle geçildi.

İkinci çeyreğe takımlar karşılıklı sayılarla başladılar. Bu Çeyrekte savunma sertliğini arttıran Karesispor, Berkay Gülek ve Azizcan’ın sayıları ile farkı 8 sayıya kadar çıkardı ( 22-30 ). Ev sahibi takım ise Cem Koçal ile sayılar bulsa da devreye Karesispor’un 36-28’lik üstünlüğü ile gidildi.

Üçüncü çeyreğe daha istekli başlayan Mersin Büyükşehir Belediyespor Cem ve Hamit ile bulduğu sayılarıyla skoru 40-43’e getirdi. Mersin takımı baskısını arttırdığı anlarda Takımımızda Cahit Turan ve Sezgin Eriş' in 2 kez hücum süresinin bitmesine yakın bulduğu üçlüklerle Mersin savunmasını aştı ve Final periyoduna 49-47’lik üstünlük ile gitti.

Son çeyreğe takımımız 7-0'lık seri ile başlarken sıkıntılı anlar yaşayan Mersin takımı Antrenöre ve benche çalınan teknik fauller işin cabası oldu. Teknik fauller sonrası atışları sayıya çeviren Enver Ekmen durumu (51-59)'a getirdi. Direnci iyice düşen Mersin takımı yeniden maça tutunmak istediyse de Karesi Spor tecrübeli oyuncuları sayesinde son bölüme kadar soğukkanlılığını koruyarak salondan 76-70 galibiyetle ayrıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyespor’da Cem 13 sayı ile oynarken Karesispor’da da Sezgin 18 sayı 5 ribaund 9 asist ile mücadele etti. MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR: Cem (13), Serdar (5), Emre (3), Omay (10), Cengiz (9), Hamit (11), Koray (12), Erman (7) KARESİSPOR: İlker (7), Oğuzhan (9), Okan (12), Azizcan (3), Cahit (7), Enver (14(, Sezgin (18), Berkay Gülek (6) Karesispor Bir sonraki maçını 8 Nisan Cumartesi günü Kurtdereli spor Salonunda Saat 16:00 da Tofaş Gelişim takımıyla yapacak. Kurtdereli'de görüşmek üzere sevgiyle ve basketbol ile kalın.