Bugün yazıma başlarken nasıl bir giriş yapayım dedim ve aklıma şu geldi. Altın gol, Altın vuruş, gerçekten sahadaki oynanan futbol her iki takım içinde geçerli. Bu tespitim tatsız, tuzsuz, sıkıcı, kısır, her iki takımında orta sahaya toplanıp ittire, kaktıra topu oyunda tutmaya çalıştığı bir oyundu.

 

Neden Altın gol, neden Altın vuruş derseniz. Bu kadar sıkıcı ve her iki takımında üretken olamadığı maçta bizim -ben ona toraman adını taktım evet toraman- Zeefuik sağdan ceza sahasına o cüssesiyle örtüşmeyen zerafette ince çalımlarla girdi ve rakip belkide benim gördüğüm kontrolsüz bir müdahale ile bizim toramanı indirince hakemde penaltıyı verdi. Ve o Zeefuik klas bir vuruşla golü attı.

 

O dakikaya kadar pozisyon bulamayan BALKESLER golü attı, maç bitene dek üstüne yattı. Rakip Malatyaspor daha istekli ve daha pozisyon üreten bir görünümdeydi. İşin gerçeği biz maçı tam anlamıyla idare ettik.

 

İlaç gibi denir ya ! işte bu maçta seyre değer, futbol adına her iki takım adına da hiç bir şey yoktu. Penaltı golüne dek işte o golde kongre öncesi dibe vurmadan üst sıraya uzanmak adına ilaç gibi geldi.

 

Bizim maçın ardından  Adana Demirspor, Göztepe maçını izledim. Şimdi bize ne bundan diyebilirsiniz? Ama o maçta  bir gol atan, Göztepe defansını koridor yapan, asistleriyle forvetine gol fırsatı veren bir oyuncu izledim. Hani geçen yıl bizim takımımızda olan ve kadro dışı evet, evet kadro dışı bıraktığımız ve bizi süper lige çıkaran basamak taşı,  Maraş maçının kahramanı Burak Çalık. Onu izlerken inanın içim yandı. Böyle yetenekli bir oyuncuyu nasıl da küstürdük, nasıl da faydasızlaştırdık? Sebeb olanlar size ne diyim bilemiyorum ..

 

Enterasan bir şey daha gördüm. BALKESLER orta sahasız oynuyor. Adeta orta sahayı by pass yapmışız. Bir Ragıp oralarda didişiyordu, güreşiyordu. Onun  dışında defans ve forvet arada bloklar arası koordineyi yapacak, pozisyonu pişirecek ve forvete hadi al at diyecek orta saha oyuncuları nerde diye düşünmeden edemedim.

 

Çok şükür rakip dişimize göreydi. Mazallah kanatları süratli dikine oynayan, orta sahası olan bir rakip olsaydı fark yerdik. Çünkü pozisyonu bozacak, orta sahada savaşçısı olmayan bir takım görünümündeydik.

 

Belki erken konuşuyor yazıyorum ama;  bu mantaliteyle bizi zor günler bekliyor. Umarım yeni yönetim bir an önce oluşur ve kadroda hem teknik adam, hem de oyuncu bazında yenilikler olur da ümidim yok ama play off'ları oynarız.

 

Bir sözümde taraftarımıza yeni yönetimle yeni bir sayfa açalım ve lütfen tribünleri dolduralım. Özlenen o müthiş TRT spikerinin bile unutamadığım taraftar desteği olan takım dediği BALKESLER'imize sahip çıkalım ... sevgi saygılarımla ....