BUGÜNE dek yazıyoruz çiziyoruz,  yaşananları kendi penceremizden gördüğümüzce dilimiz döndüğünce aklımız yettiğince kimi zaman eleştirerek kimi zaman takdir ve tebrik ederek sizlerle paylaşıyoruz . Benim tüm yazılarımda inceleyin asla ayrıştımacılık, körü körüne çamur at izi kalsıncılık göremezsiniz, hep birleştiricilik hep birlik ve beraberlik hep empati hep sakin olalım beyler tadında yazarım.

Bundan da çok memnunum; maalesef toplumumuzun her kesiminde olması gereken hoş görü, sevgi, birlik beraberlik, kardeşlik duygularımız maalesef azaldı. Yazılarım nedeniyle belki de eleştirenler bile olmuştur. Gelelim oynadığımız maça:  Birlik beraberlik, huzur olunca başarı ister istemez geliyor; yeter ki bizler olumlu eleştirilerimizle bu takıma ve bu takımın birer ferdi olan futbolcu kardeşlerime, teknik heyete sahip çıkalım.

 

***

BİR YANDA Gazişehir Futbol Kulübü; ki sezon başında yaptığı büyük maliyetler ödeyerek kadrosuna kattığı her biri süper lig deneyimli usta ayaklar dediğimiz oyuncu profili ile dikkat çeken bir takım.. Ekonomik olarak güçlü, kent olarak desteklenen bir ekip, yılların Gaziantepspor’unu bile gölgede bırakan bir kulüp.  Sanıyorum Gaziantepspor’un efsane başkanı Celal Doğan şimdi bu tabloyu gördükçe içi acıyordur.  Bir dönemler gölgelerindeki takım şimdi boynuz kulağı geçti hesabı daha dikkat çeken daha şampiyonluk kovalayan bir ekip görünümünde.  Kadrolarındaki bir ismi yazmam yeterli; VEBO..  Hepimiz tanırız biliriz işte rakip böyle güçlü, böyle şampiyonluk kovalayan bir ekipti.

 

***

MAÇ gol dakikasına kadar, gerçeği konuşalım, konuk takımın üstünlüğünde gidiyordu. Bizim bir tek SEDAT’la yakaladığımız ve direkten dönen topumuz vardı. Burada bir parantez açayım: KALECİMİZ VUKOVİÇ GÜNÜN ADAMIYDI…) Geçen hafta naçizane Hoca’ma  “şu kalecilerimize bir ayar vermeli'' diye yazmıştım; ondan mıdır nedir sanki VUKOVİÇ bana nazire yaparcasına harika bir maç çıkarttı. Öyle toplar çıkardı ki atılan gol kadar değerliydi bu 3 puan. “TEBRİKLER VUKOVİÇ” demek de bana ve sizlere kaldı.

 

***

MAÇ 72.’nci dakikaya kadar birbirini tartan iki boksör gibi karşılıklı ataklarla devam etti. Hani son raunda girerken her an bir boksörden kontra bir ters yumruk beklersiniz ya o misal işte. 72.’nci dakikada o ters kontra yumruğu OTOO ile BALKESLERİMİZ çaktı. Burada gerçekten zor pozisyonda olan Otoo sırtı dönük topu alıp  kaleye yuzünü döner dönmez öyle vurdu ki top tam anlamıyla şık bir falso vuruşla ağları buldu 1-0.

Rakip takımın kalecisi bu ligin üst düzey kalecilerinden olan Skovyak adeta dondu ve kıpırdayamadı. Otoo fotoğrafı çekti. Gerçekten falsolu topa kavis vererek yapılan nefis bir gol vuruşu izledik.

 

***

AMA daha maç bitmemişti; rakip yüklenmeye başladı. Bu şok golün ardından biz de iyi kapandık ve bu maçı alnımızın akıyla aldık. 

TEBRİKLER EMEĞİ GEÇEN HERKESE.

 

***

ARTIK play-off  hesapları yapan bir takımımız; nazarlardan kem gözlerden uzak… Zor şartlarda bir ekip bu başarıyı elde ediyorsa düşünün ikinci yarıya toparlanmış, kadroyu güçlendirmiş, huzurlu bir BALKES bu ligin tozunu atar. LÜTFEN SEVGİLİ BALKES TARAFTARLARI BU BAŞARILI TAKIMIMIZA SAHİP ÇIKALIM. Yakışmıyor boş tribünlere oynamak; hani o rakiplerin bile kıskandığı taraftarımız ikinci yarıda dolu tirbünlerimizle bu başarıda tuzumuz olsun,

 

***

GELELİM maç sonu yaşanan, hiç olmasını istemediğimiz görüntülere, olaylara..  Antep basınına baktım; sosyal medya paylaşımlarına baktım.. Yok Antep’te dayak varmış,  yok Antep dayağı nasıl olurmuş Balkes orada görecekmiş…

Ortada her tribünde olan, her kentte yaşanan bir grup;  keşke yapmasalardı dediğim Erkan Hoca’ya yaptığı küfürlü tezahürat maç sonunda Erkan hocamın ve yedeklerden bir grubun kulübemize yaptığı hareketler sonucu artan gerilim nerelere geldi.

Sağduyulu olan Erkan hocam maç sonu “kutlarım Balıkesirspor’u” demeden önce bu gerilimi azaltacak hareketleri engelleseydi..  Olan oldu; maç sonu tebrik ederim demek işi bitirmiyor. İşte sosyal medyası Antep’in; sanki savaştan bahseder gibi.

Yine de bu olanlar burada kalacak ve futbol sağduyu kazanacak.

Her yerde bu küfür var maalesef; üzücü ama var. Belki önceki yıllarda burada görev yapmanın getirdiği bir hassasiyetten oldu bunlar ama üzüldük.

FAİR PLAY asla unutulmamalı.

SEVGİ VE MUHABBETLE KALIN.