Sergi açılışında İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Söbüoğlu; öğrencilerin beden, zihin, ahlak, ruh ve duygu bakımından dengeli ve sağlıklı şekilde gelişmiş bir kişiliğe ve karaktere, hür ve bilimsel düşünme gücüne, geniş bir dünya görüşüne sahip, insan haklarına saygılı, kişilik ve teşebbüse değer veren, topluma karşı sorumluluk duyan; yapıcı ve verimli kişiler olarak yetiştirmenin en önemli hedefleri olduğunu vurguladı. Söbüoğlu, BENGİ projesi ve Sporda Yeetenek 10’la Gelecek Projelerinin ilçede aktif şekilde uygulandığı belirtildi.
GİTARLA RESİTAL
Program farklı okullardan öğrencilerin gitar dinletisi ile devam etti. Çamdibi İlkokulu öğrencilerinin halk oyunları gösterisi beğeni ile izlendi.
Gösterinin ardından Havran Halk Eğitim Müdürlüğü kursiyerlerine belgeleri Havran Kaymakamı Şeref Aydın ve Belediye Başkanı Emin Ersoy tarafından verildi.
Sergide Mehmet Çalışır İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin filografi, Havran Anadolu Lisesi ve Ömer Çavuş Anaokulu öğrencilerinin seramik şekillendirme, Muzaffer Leman Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin cam boyama, Ali Çetinkaya İlkokulu ve Seyit Onbaşı İlkokulu öğrencilerinin yağlıboya resim çalışmaları ile Havran Kardelen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Okulu öğrencilerinin çalışmaları yer aldı. Havran Kaymakamı Şeref Aydın, Belediye Başkanı Emin Ersoy, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Söbüoğlu ve Burhaniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Ayaz ve beraberindekiler sergiyi ilgiyle gezerek öğrenciler ile sohbet etti ve bilgi aldı.
İHA