Balıkesir'de camileri daha fonksiyonel hale getirerek bulunduğu yerin kalbine dönüştürmek ve gençleri cami cemaatinin asıl unsurları haline getirmek amacıyla Karesi İlçe Müftülüğü tarafından başlatılan Karesi Bey Gençlik Hizmetleri Projesi sonuçlandı. Projenin ödül töreni, tüm öğrencilerin katılımıyla tarihi Yıldırım Camii'nin avlusunda yapıldı.
Cami bahçesinde düzenlenen ödül törenine ve iftar programına; Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İl Müftüsü Ramazan Topcan, Karesi İlçe Müftüsü Fahri Sağlık, öğrenciler ve veliler katıldı. Protokol, en güzel Kur'an-ı Kerim okuma yarışmasında yüksek puan alan 72 öğrenciye bisiklet ve çeşitli hediyeler verdi. Ödül törenin ardından protokol, tarihi Yıldırım Camisi’nin avlusunda, gençlerle beraber oruçlarını açtı.   

MANEVİ DUYGULARI TAM BİREYLER

Vali Ersin Yazıcı ve Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir'in katılımlarıyla çok güzel bir iftar verdiklerine belirten Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, "Öğrencilerin manevi gelişimlerini müspet değerlerle sağlamak için her camimiz düzenli olarak çocuklarımızı bir yıl misafir edip çok farklı konularda fikir alışverişinde bulunuyorlar. Camilerimize gelip, bunu düzenli olarak sürdüren öğrencilerimize Karesi Kaymakamlığı ve Karesi Belediyesi olarak müftülüğümüz vasıtasıyla hediyeler verdik. (Eski Camii) Yıldırım Camii bünyesinde Kuran Kursu'nda eğitim gören çocuklarımızla birlikte iftar verdik. Şehrimizde bu tür programların yapılması zaten Balıkesir'in manevi olarak ne kadar güçlü olduğunun göstergesidir. Ben müftülüğümüze camilerde görev yapan tüm imam arkadaşlara gençlerimize verdikleri değerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Camilerimizde geçmişiyle geleceğiyle barışık, manevi duyguları tam bireyler yetiştirmek için çok güzel çalışmalar yapılıyor. Ben emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.