17 Aralık’ta gerçekleştirilecek CHP Altıeylül İlçe Kongresi öncesinde Yusuf Yüksel de başkanlık için adaylığını açıkladı. Şu anda da CHP Altıeylül İlçe Başkanlığını yürüten Yusuf Yüksel 2 yıllık dönemde yaptıklarının kendisine referans olduğunu söyledi.

İki yıllık süreçte birçok etkinliğe imza attıklarını belirten CHP Altıeylül İlçe Başkanı Adayı Yusuf Yüksel, yeni dönemde de seçildiği takdirde Altıeylül Belediye Başkanlığı ile Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın kazanılması için çalışmalara imza atacaklarını söyledi.

Yusuf Yüksel ve ekibi dün düzenlediği basın toplantısında yeni dönemde yapacakları çalışmalar hakkında da bilgiler verdi. Yüksel amaçlarının Altıeylül İlçe Belediye Başkanlığını kazanmak olacağını vurgularken Büyükşehir Belediyesi’nin kazanılması için de çaba göstereceklerini dile getirdi.

İKİ YILDA BÜYÜK İŞLER YAPTIK

Yusuf Yüksel adaylık açıklamasında şunları söyledi:

“6 Aralık 2015 tarihinden bu güne kadar ekibimle birlikte onur duyarak yürüttüğümüz Cumhuriyet Halk Partisi Altıeylül İlçe Başkanlığı görevimi,17 Aralık 2017 tarihinde yapılacak ilçe kongremizde, ilçe başkanlığına tekrar aday olarak iki yıl daha delegemizden görev talep ederek adaylığımı açıklıyorum.

SORUNLARIN ÜZERİNE GİTTİK

İlçe Başkanlığımız döneminde Partimizin ilkeleri doğrultusunda, ilçemizin ve ülkemizin sorunlarını sürekli gündeme getirdik. Hayvancılığımızın AKP iktidarı tarafından tasfiye edilmesine karşı süt eylemi gerçekleştirdik ve bu eylemimiz ulusal medyada yankı bularak aylarca gündemde kaldı. Süt üreticilerimizi TBMM’ne götürdük. Balpark’a karşı çıktık ve Balpark çalışanlarının insanlık dışı çalışma koşullarını ve çalışma sürelerinin uzunluğunu gündeme getirdik. Prof. İlber Ortaylı hocamızı davet ederek Çanakkale Savaşı konulu çok geniş katılımlı bir panel düzenledik. Altıeylül Ortaokulu’nun ranta açılmasına karşı 3 defa meydanlarda basın açıklaması yaptık ve rant yaratma merkezine dönüşen AKP’li Büyükşehir Belediyesi’nin 1/5000’lik imar uygulamasının iptali için mahkemeye verdik, mahkeme süreci halen devam ediyor. AKP’li Belediyelerin köylere karşı ilgisizliğini sürekli gündeme getirdik. Akarsu Köyünde, köy meydanına akan lağım sularını sürekli gündeme getirdik. BASKİ’den kanalizasyon döşeneceğine dair söz aldık ve kamyonlar dolusu kanalizasyon borularının Akarsu Köyüne gelmesini sağladık. Ancak, Edip Uğur’un zalimliği bu boruların geri götürülmesini sağladı.

EVETÇİ PARTİLERİ HEZİMETE UĞRATTIK

Referandum sürecinde aralıksız çalıştık, Evetçi  Partiler olan AKP, MHP ve BBP’nin  hezimete uğramasını sağladık ve çok ciddi oranda Hayır oylarında artış sağladık.

ÖNCE ALTIEYLÜL SONRA DA BÜYÜKŞEHİR’İ KAZANACAĞIZ

17 Aralık’ta yapılacak olan İlçe kongremizde tekrar seçilirsek eğer, çok yoğun bir çalışmayla Altıeylül Belediye Başkanlığını kazanmak ve Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanmamızın önünü açmak temel ilkemiz olacaktır.”