Balıkesir Satranç Kulübü (BSK) sporcularından Sümeyye Çetin A Kategorisinde (2005-2006-2007 doğumlular) Genelde ve Kızlar da ŞAMPİYON oldu.

A Kategorisi Genel de Balıkesir Satranç Kulübü sporcularından Mehmet Gül BİRİNCİ, Burak Arda Yıldırım'da beşinci oldu.

B Kategorisi ( 2008-2009 doğumlu ) Genelde BSK'lı sporcularından Mustafa Efe Gültepe ŞAMPİYON oldu. Ahmet Çakır dördüncü ve Kurban İsmail Ceylan dokuzuncu oldu.

B Kategorisi Kızlarda BSK'lı sporcularından Beril Nur Akbulut İKİNCİ oldu.

C Kategorisi ( 2010-2011 doğumlu ) Genel de Kulübüp sporcularından Emir Sözat ŞAMPİYON oldu. Emirhan Onocak sekizinci ve Doruk Çakır'da dokuzuncu oldu.

C Kategorisi Kızlar da Kulübüp sporcularından Zeynep Çantay BİRİNCİ oldu. Nilay Yağmur Gürkaş ÜÇÜNCÜ, Hazal Hanife İçöz sekizinci ve Ecrin Zeybek'de dokuzuncu oldu.

Balıkesir Satranç Kulübü II. Başkanı ve Antrenörlerinden Nizamettin Güngör; "Kulübümüzün kuruluşunda 'Başarının kaynağı doğru tercih' sloganından yola çıkıp Kulübümüzün hedeflerini belirlemiştik. Amacımız ilimizde satranç sporunu geliştirmek ve satranca ilgi duyan yetenekli çocuklarımızı satranç sporu ile buluşturmak. "Sporda Yetenek 10'la Gelecek" Projesi kapsamında düzenlenen Balıkesir Satranç İl Finalinde de Kulübümüzde eğitim gören sporcularımızın bu başarıları bizleri gururlandırdı. Sporcularımızı tebrik ediyorum" dedi.

BAŞKANDAN KUTLAMA

Balıkesir Satranç İl Temsilcisi ve BSK Başkanı Erdem Özgören; "Başarılarından dolayı sporcularımızı ve antrenörlerimizi tebrik ediyor, desteklerinden dolayı değerli velilerimize teşekkür ediyoruz. Kulübümüzün kuruluşundan itibaren çeşitli turnuvalarda gösterdikleri başarıları ile dikkat çeken sporcularımız, "Sporda Yetenek 10'la Gelecek" Satranç Turnuvası'nda da satranç eğitimi için doğru tercihte olduklarını gösterdiler. Başarılarımız artarak sürecek" diye konuştu.

Özgören,  BSK'da yaz dönemi eğitim çalışmalarının da devam edeceğini belirterek, satranç eğitimi almak isteyen satranç severleri kulübümüze bekliyoruz, dedi.

"Başarının kaynağı doğru tercih" sloganıyla yola çıkan BSK Bahçelievler Mahallesi Avukatlar Caddesi Çağ Sokak No: 2 Altıeylül Balıkesir adresinde de hizmet veriyor.