BBP İl Başkanı Ahmet Cemil Aydoğan, Ege Türk TV’de Hakan Küçükakman’ın hazırlayıp sunduğu Ege Gündem programına katılarak Balıkesir ve Türkiye gündemi ile ilgili konularda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Program akşam saat 20.00 da başlayıp 22.00’a kadar 2 bölüm halinde devam etti.

BBP İl Başkanı Aydoğan, Ege Türk Tv’de Hakan Küçükakman’ın Balıkesir ve Türkiye gündemi ile ilgili konularda sorduğu sorulara verdiği cevaplarda şunları söyledi:

"4 yıldır il başkanlığı görevini sürdürüyorum. Mart ayı sonuna kadar tüm ilçe teşkilatlarımızı oluşturacağız. Ülke için dertlenen, sevdalanan herkesi Büyük Birlik Partisi çatısı altında toplanmaya davet ediyorum. Son günlerde diğer partilerden yoğun katılım var. Mart 2019 seçimlerinde Balıkesir ile ilgili inşallah güzel sonuçlar alacağız. Aday belirleme çalışmalarımızı şimdiden başlattık. Sonuç odaklı aday projelerimiz var.

Uyum yasaları biran önce çıkarılmalı. İttifakların önü açılmalıdır. Sanal gündemlerden kurtulup milletin, ülkenin esas gündemine dönmeliyiz. İttifak kurulması liderlerde de, tabanda da yumuşamaya neden olacaktır. Birlik ve beraberlik sağlanmalıdır.

Büyükşehir Belediyesindeki değişim süreci kendi siyasi iç meseleleridir. Neden görevden alındığı, istifa ettiği ile ilgili gerekçeler ortaya koyulmalı vatandaşa açıklanmalıydı. Seçilmişi görevden istifa ettirerek yine seçilmiş bir Belediye Başkanını meclis kararıyla göreve getirdiler. İstifa ettirilen Belediye Başkanının  suçu varsa madem yargı soruşturma yolu açılmalı idi. Yeni göreve başlayan Belediye Başkanına çok büyük görevler düşüyor. Kısa sürede çözebilecek mi, hep beraber göreceğiz.

Büyük Şehir olduktan sonra Karesi ve Altıeylül ilçeleri kurularak iki merkez ilçe oluşturuldu. Fakat merkez ilçelerde henüz bir hareketlilik yok. Yalnızca merkezde çarşı iki caddeye sıkıştırılmış durumda. Yatırımların, sosyal kültürel faaliyetlerin, iş yerlerinin, resmi kurumların ilçelere kaydırılarak merkezin yükü acilen rahatlatılmalıdır.

DEVLETİN MİLYONLARI HEBA OLDU

Sayın Cumhurbaşkanımızın ziyaretinde yeni şehir hastanesi yapılacağı müjdesini verdi. Eski yatırım, masraf hebamı olacak. Neden baştan plan ve projesi düzgünce yapılmadı. Ben yaptım oldu, mantığı kullanıldığı için böyle sonuçlar ortaya çıktı. Çimento fabrikasını ve organize sanayinin dibine hastane yapıldı. Göğüs hastanesi kapatılıp oraya taşındı. Kadın doğum hastanesi yine aynı. Hep düzensiz, plansız yapılan projelerin hatasını halkımız çekiyor. Devletin milyonları heba oldu. Şehrin idarecileri stk’lar ile istişare yapsaydı bu sorunları yaşamı olmazdık. Şimdi bu binayı ne yapacağız. İlk akla gelen rant. Doğal olarak insanlar bunu konuşuyor.

YERLİ OTOMOBİL FABRİKASI BALIKESİR'DE KURULSUN

Yerli otomobil fabrikasının kentimizde kurulması beş baba yiğidin getirilmesi ile ilgili malumunuz bir basın açıklaması yaptık. Ondan sonra Belediye, vilayet, ticaret, sanayi odaları, siyasi partiler ve stk lar ile iş adamları derneklerini ziyaret ederek istişarelerde bulunduk. Herkes Balıkesir için elini taşın altına koyarak, oluşturulacak platforma temsilci vermeyi kabul etti. Önümüzdeki günlerde bir platform oluşturarak temsilci belirleyip ortaklaşa hareket etmeyi düşünüyoruz. Üzülerek söylüyorum bu platforma sadece Ak Parti İl Başkanı temsilci vermeyeceklerini kaydetti. Yine İnternette change.org sitesinde imza kampanyası düzenledik.

Yerli otomobil için kentimizde kurulabileceği yerlerin bilgilerini de gerekli yerlere ilettik. Zaten üç aya kadar da sanayi ve ticaret bakanlığı teknik ve analiz raporlarının hazırlanma aşamasına başlanacağını açıkladı. Biz memleket sevdalısı olarak elimizden geleni yapıyoruz. İcra makamları da destek verdikten sonra yerli otomobil fabrikası kentimizde neden kurulmasın?"