Büyükşehir Belediyespor bayan voleybol takımı, İstanbul deplasmanında Yeşilyurt'a 3-1 mağlup olarak 16 maçlık galibiyet serisini sonlandırdı.

 

Bayanlar Voleybol 1. Lig A Grubu lideri Büyükşehir Belediyespor bayan voleybol takımı, galibiyet için gittiği İstanbul deplasmanında umduğunu bulamadı. Sultanlar, Yeşilyurt ile oynadıkları 21. hafta maçında salondan 3-1 mağlup ayrılarak 16 maçlık yenilmezlik serisini sonlandırdı.

 

İlk sette etkili olan taraf ev sahibi Yeşilyurt’tu. Bu seti 25-22 kazanan Yeşilyurt sette 1-0 öne geçti. İkinci sete de tutuk başlayan Sultanlar, bu seti de 25-18 kaybederek 2-0 geriye düştü. Üçüncü sette toparlanan Büyükşehir Belediyespor, bu seti 18-25 kazanarak setlerde durumu 2-1 yaptı. Dördüncü sette Yeşilyurt yine üstün olan taraftı ve bu seti 25-22 kazanarak sahadan 3-1 galibiyet ile ayrıldı. Büyükşehir Belediyespor, bu skorla 16 haftalık galibiyet serisini sonlandırmış oldu. Geçen hafta Karşıyaka galibiyetiyle Play Off'u garantileyen Sultanlar, lider gittikleri İstanbul deplasmanında yenilmesine rağmen liderliğini sürdürdü.