Fen İşleri Müdürlüğü’nün çalışmaları kapsamında, eski Burhaniye Belediyesi fırınının bulunduğu Göçmen Sokak’ta, vatandaşların yürümede zorluk çektiği granit kozak taşı yol sökülerek, yerine yaklaşık bin 100 metrekare parke taş döşeme ve kaldırım yapımı işleri tamamlandı.

3 BİN 500 METREKARE PARKE TAŞI DÖŞENDİ

Uzun süredir şikayet konusu olan İskele Mahallesi Duygu Caddesi’ndeki yenileme işlerini de tamamlayan Burhaniye Belediyesi; mevcut bozuk asfalt yolu sökerek, yerine yaklaşık 3 bin 500 metrekare parke taş döşedi. Cami ve okul yolu olması nedeniyle özellikle öğrenciler ve veliler tarafından düzeltilmesi talep edilen yolda, yağmurlu havalarda çamur olan toprak kısımlara da otopark cepleri ve kaldırımlar yapıldı.

“HALKIMIZIN TALEBİNİ YERİNE GETİRDİK”

Vatandaşların sesine kulak vererek, eksikliklerin giderilmesi için gayret gösterdiklerini söyleyen Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “Göçmen Sokak ve Duygu Caddesi’nde şikâyet konusu olan mevcut yolları söküp, yerine parke taş yaptık. Göçmen Sokak’ta, Düdüklü içme suyu borusu döşenmesi nedeniyle yolun bir kısmı kazılmış haldeydi. Vatandaşlarımız mevcut yolun tamiri yerine parke taş yapılmasını istedi. Biz de halkımızın talebini yerine getirdik.” dedi.

KALDIRIMLAR VE OTOPARK CEPLERİ YAPILDI

Duygu Caddesi’nde öğrencilerin rahatça okula gidip gelebilmeleri amacıyla yenileme çalışmalarını tamamladıklarını belirten Uysal “Mevcut asfaltı sökerek yerine beton parke taş döşedik. Eski yolda kaldırım yoktu ve toprak kısımlar yağmurlu havalarda su birikintilerine ve çamura yol açıyordu. Öğrencilerimizin güvenliği için yeni kaldırımlar ve otopark cepleri yaptık. Burhaniyemiz her geçen gün, ilçemize yaraşan görüntüsüne kavuşmaya devam edecek.” diye konuştu. İHA