Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, yeni yıl nedeniyle mesaj yayımladı. Vali Ersin Yazıcı mesajına, "Olumlu ve olumsuz gelişmeleriyle, acı ve tatlı hatıralarıyla 2017'yi geride bırakırken, yeni umut ve beklentilerle 2018'e giriyoruz. Herkesin yeni yılını en samimi duygularla kutluyorum. Yeni yılın ülkemize, milletimize, tüm insanlığa, barış, huzur ve refah getirmesini diliyorum" dedi. 
Yeni bir yıla girmenin, bireyler ve toplumlar için özel anlamlarla yüklü olduğunu işaret eden Vali Yazıcı, "Yeni bir yıl, yeni bir başlangıç, yeni bir umut demektir. Her yeni yıl, canlanan umutların, özlemlerin, beklentilerin, mutlu yarınların habercisidir" dedi.
Vali Yazıcı, “Başaracağımıza inanırsak ulaşamayacağımız hedef yoktur”
Vali Yazıcı mesajının devamında, "Yeni bir yıla Balıkesirli hemşehrileriyle birlikte girmenin mutluluğunu yaşadığını" ifade eden Vali Yazıcı, " Onurlu görevi devir aldığımız günden bu yana Balıkesir halkı için gece gündüz, saat mefhumu gözetmeden çalışıyoruz. Balıkesir Valisi olarak bütün hemşehrilerime 2017 yılında yapmış olduğumuz projelere vermiş oldukları destekten dolayı, minnet ve şükranlarımı arz ediyorum. 2018'i ilimizin kültürel, eğitim, bilim, sanayi, sağlık, tarım, turizm gibi birçok alanda daha yüksek hedeflere taşımak üzere çalışmalar yapacağımız bir yıl olarak hedeflemekteyiz. Çok çalışırsak ve başaracağımıza inanırsak ulaşamayacağımız hedef yoktur. Umutlarımıza her birlikte, el ele, birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek kavuşacağız. Bu vesileyle, Valiliğimiz ve tüm kurumlarımız bugüne kadar olduğu gibi 2018 yılında da siz değerli vatandaşlarımızın hizmetinde olmaya devam edeceğini ve kapılarımızın sizlere her zaman açık olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum. Bu duygularla, ilimizde görev yapan mülki, askeri ve adli erkanla, tüm daire amir ve memurlarımızın, işçi kardeşlerimizin, sivil toplum kuruluşu yöneticileri ve basın mensupları ile tüm Balıkesirli hemşehrilerimize yeni yılın barış, huzur, sağlık ve refah getirmesini temenni ediyorum." şeklinde mesajını tamamladı.