İlk olarak Burhaniye Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Ersin Yazıcı, Kaymakamlık girişinde Kaymakam Hüseyin Öner, Belediye Başkanı Necdet Uysal ve İlçe Protokolü tarafından karşılandı. Daha sonra Kaymakamlık makamına geçen Vali Yazıcı, Kaymakam Öner'den ilçede devam eden yatırımlar, yapılan çalışmalar ve ilçenin genel durumu hakkında brifing aldı. Çalışmalarında başarılar diledi. Vatandaşların rahat ve huzurlu bir ortamda yaşamalarını sağlamak için, devletimizin her türlü imkanlarını seferber ettiğini dile getiren Vali Yazıcı, Burhaniye Kaymakamlığının önemli çalışmalar yaptığını söyledi.

Kaymakamlık ziyaretinin ardından Burhaniye Belediye Başkanlığına gerçekleştirdiği ziyarette Başkanlık Makamında Başkan Uysal ve diğer yetkililer ile bir süre sohbet eden Vali Yazıcı, Burhaniye’yi ziyaret etmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner'in de bulunduğu ziyarette, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Vali Yazıcı'ya belediye çalışmaları ve projeleriyle ilgili bilgi verdi.

ŞEHİT AİLESİNİ ZİYARET ETTİ

Belediye ziyaretinin ardından Vali Ersin Yazıcı, 13 Kasım 2015 tarihinde Van'ın Erciş ilçesinde güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada Şehit olan Astsubay Başçavuş Ahmet Çelik ile Fırat Kalkanı Harekâtı kapsamında, El Bab'ın güneyinde Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarının keşif yaptığı sırada terör örgütü DEAŞ tarafından önceden yola döşenmiş el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 24 Şubat 2017’de Şehit düşen İstihkam Astsubay Kıdemli Çavuş Hasan Çoban'ın Burhaniye'de yaşayan ailelerini ziyaret etti.

“TALEPLERİNİZ BİZİM İÇİN EMİRDİR”

Vali Yazıcı, şehitlerin ailelerine başsağlığı dileyerek kendileriyle sohbet etti. Ailelerin isteklerinin olup olmadığını soran Vali Yazıcı ''Talepleriniz bizim için emirdir. Kapımız da gönlümüzde her zaman şehit ailelerine açık.'' dedi.

“SİZLERİN SORUNLARI BİZİM SORUNUMUZDUR”

Şehit ailelerinin acılarının millet olarak paylaşıldığını ve devletin her zaman yanlarında olduğunu ifade eden Vali Yazıcı "Vali her zaman yanınızdadır, hizmetkârınızdır. Bu büyük millet her zaman yanınızdadır, size minnettardır. Devletimiz çıkarmış olduğu kanunlarla hep şehitlerimizin ve gazilerimizin yanında oldu ve olmaya da devam edecektir. Sizlerin sorunları bizim sorunumuzdur. Onları çözmek içinde elimizden ne geliyorsa yapmak bizim öncelikli görevlerimiz arasında yer alacaktır. Vatandaşımızın güvenliği, ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canını feda etmiş aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum, gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum." dedi.

Yapılan ziyaretten memnuniyetlerini dile getiren şehit aileleri "Devletin sıcak ilgisi bizleri memnun etti. Hepimiz Şehitlerimize ve Gazilerimize sonsuz şükran borçluyuz. Şehitlik ve gazilik bizim inancımızda ve kültürümüzde çok önemli kavramlar. Şükran borcumuzu bu vatana, bu bayrağa, milletimize ve milletimizin değerlerine sımsıkı sahip çıkarak ödüyoruz ve ödemeye devam edeceğiz." şeklinde ifade ettiler.

“HALKIMIZ HER ŞEYİN EN GÜZELİNE LAYIK”

Sonrasında yapımı devam eden İmam Hatip Lisesi ve öğrenci yurdu, Bahçelievler Şehit Üsteğmen Pilot Erdem Mut Ortaokulu ile Emine Akel Anaokulu inşaat alanlarında incelemelerde bulunan Vali Ersin Yazıcı’ya; Kaymakam Hüseyin Öner ve Belediye Başkanı Necdet Uysal eşlik etti. Yetkililerden çalışmalar ile ilgili bilgi alan Vali Yazıcı, yeni kamu binalarının en kısa sürede bitirilerek hizmete açılması için çalışmaların sürdüğünü ve firmadan işçiliğe önem verilmesini istedi.

Vali Yazıcı, yaptığı açıklamada, Balıkesir'de inşaatı devam eden kamu yatırımlarının bir kısmının bitme aşamasında olduğunun bir kısmının da inşaatının hızlı bir şekilde devam ettiğini belirtti.

“YATIRIMLARI YERİNDE GÖRMEK İSTEDİK”

Kentte çok güzel çalışmaların yapıldığını ve yapılmaya devam ettiğini ifade eden Vali Ersin Yazıcı "Bugün inşaatı devam eden Burhaniye ilçemizdeki kamu yatırımlarını yerinde görmek istedik. İlimizdeki kamu hizmetleri düzenli bir şekilde devam ediyor. Buralardaki devlet yatırımlarımızı ve gelinen safhayı yerinde görmek, varsa yaşanan sıkıntıları çözmek, vatandaşlarımızın talep ve şikâyetlerini yerinde dinlemek üzere inceleme gezisi gerçekleştiriyorum. Devletin temsilcisi olarak vatandaşımıza verilen hizmetlerin en iyi şekilde yürütülmesi, aksaklıkların giderilmesi ve daha güzel hizmet verilmesinin takipçisiyim. Her açıdan daha gelişmiş ve yaşanılabilir bir Balıkesir, hepimizin ortak paydası." ifadelerini kullandı.

EĞİTİME VERİLEN ÖNEME DİKKAT ÇEKTİ

İnşaatlarda kullanılan kaliteli malzemenin önemine dikkat çeken Vali Yazıcı "Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız bu okullarda eğitim görecek. Onların iyi bir ortamda eğitim almalarını sağlamak devlet olarak bizim görevimiz. Her yıl binlerce çocuğumuz yeni eğitime başlıyor. En büyük yatırımın insana yapıldığı ülkemizde, devletimiz eğitime büyük önem veriyor." diyerek eğitime verilen öneme dikkat çekti.

“VATANDAŞA HİZMET ULAŞTIRMA KONUSUNDA TİTİZLENİYORUZ”

Bu yatırımların zamanında tamamlanması ve hizmete açılması için gayret gösterdiklerini aktaran Vali Yazıcı "Hemen hemen tüm yatırımların planlanan şekilde devam ettiğini görüyoruz. Bazı yatırımların planlanan tarihten önce bitirilmesi için çaba gösteriyoruz. Bu da vatandaşlarımıza hizmeti ulaştırma noktasındaki titizliğimizi gösteriyor. İnşallah her yönüyle hepimizin mutlu olacağı, vatandaşın da hizmetten memnun kalacağı bir Balıkesir gelecekte oluşmuş olacak." şeklinde konuştu.

Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir halkının her şeyin en güzeline layık olduğunu belirterek "Yapılan hizmetlerin tamamı vatandaş odaklıdır. Yani vatandaşımıza en güzel hizmeti vermeyi arzu ediyoruz. Bu bakımdan Devletimiz Balıkesir'e her alanda büyük yatırımlar yapmaktadır." dedi. İHA