Katledilişinin 25. yıldönümünde türkiye'nin dört bir köşesinde anılan gazeteci yazar Uğur Mumcu için CHP Milletvekili Ahmet Akın da bir mesaj yayınladı. Akın, "Uğur Mumcu hepimiz için aydınlık ve tertemiz bir yol çizdi" dedi.

Akın'ın mesajı şöyle:

"Kalpaksız Kuvayı Milliyeci, aydın, gazeteci emekten, eşitlikten, aydınlanmadan, bağımsızlıktan yana özgür ve bağımsız Türkiye sevdalısı, laik ve demokratik Cumhuriyetin, Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz savunucusu Uğur Mumcu’nun katledilişinin üzerinden 25 yıl geçti.

Türkiye üzerinde oynanan oyunları kalemiyle açığa çıkarmaktan çekinmeyen Uğur Mumcu, araştırmacı gazeteciliğiyle karanlığın, yolsuzluğun ve kirli ilişkilerin üzerine korkusuzca giderek bizler için aydınlık ve tertemiz bir yol çizmiştir.

Uğur Mumcu ve onun nezdinde tüm gazeteci ve yazarlarımız, kalemi ile karanlığa ışık tutan birer kalemdiler. Ve bu nedenledir ki, aydınlığa tahammülü olamayacak karanlık güçlerin soğuk nefesi sürekli enselerindedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başarılı çalışmalarıyla Türk halkında derin izler bırakan yurtsever, cesur ve aydınlık kalem, Cumhuriyeti, bağımsızlığı, özgürlüğü ve hukukun üstünlüğünü savunan Uğur Mumcu'yu 25. ölüm yıl dönümünde saygı ve özlemle anıyorum. Uğur Mumcu’yu hiç bir zaman unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız."