Balıkesir Türk Eğitim-Sen 1 Nolu Şube dün 6. Olağan Genel Kurulunu Hasan Baba Çarşısı’nda gerçekleştirdi. Üç adayın yarıştığı kongrede Ahmet Baki başkanlığa getirildi.

13 yıldır Türk Eğitim-Sen’in başkanlığını aralıksız sürdüren Yılmaz Kuran’ın emekli olmasından dolayı aday olmadığı kongrede Ahmet Baki, Kenan Arslan ve Mehmet Asar aday oldu. 109 delegenin katıldığı kongrede Ahmet Baki 56 oy alarak başkanlığa seçildi. Diğer adaylardan Kenan Arslan 42 oy alırken Mehmet Asar da 11 oy aldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Türk Eğitim-Sen 1 No’lu Şube Olağan Genel Kurulu’nda 13 yıldır başkanlığı sürdüren Yılmaz Kuran veda konuşması yaptı. Kuran’ın konuşmasının ardından Türk Eğitim-Sen 1 No’lu Şube’nin faaliyet ve denetim kurulu raporları okunarak oylandı. Yılmaz Kuran ve ekibi oy birliği ile ibra edildi.

 

TÜRK EĞİTİM SEN BİR SEVDANIN ADIDIR

6’ncı Olağan Genel Kurul’da aday olmayan Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Yılmaz Kuran yaptığı veda konuşmasında şunları söyledi:

“Türk Eğitim-Sen bir sendikanın adı değildir. Türk Eğitim-Sen bir sevdanın adıdır. Bu sevda vatandır, Bayraktır, tek Dildir, Milli birliktir. Düşenin elinden tutan, Allah’tan başka kimsenin önünde eğilmeyen, güçlünün değil, haklının yanında yer alan bir sevdadır. Bu mücadelemizde, bizlere destek olan, emeği geçen tüm dostlarımızdan Allah razı olsun. İnanmış insanlar bizimledir, doğru insanlar bizimledir. makam ve mevki beklemeyen cesur yürekliler bizimledir.

 

SÜRÇ-İ LİSAN ETTİYSEM AFFOLA

Biz Balıkesir 1 Nolu Şube olarak 2 bin 850 üyemizle Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendika Türkiye genelinde 450 bin üyemizle, kral çıplak demeye devam edeceğiz. İsterse, bir kişi kalalım, Allah var, kaygı yok. Gönül huzuru içinde haklı mücadelesinin neferi olan, yalancıya, talancıya, makam ve mevkiye eyvallah etmeyen, korkudan hep muaf, nefislerini yürekleri ize ezmiş devleri, saygıyla selamlıyor, hepinizin önünde saygıyla eğiliyorum. Başkanlık yaptığım bu sürede sizinle yürümekten şeref duydum, duymaya da devam edeceğim. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Mevzu bahis vatansa gerisi teferruattır” başka söze gerek yok. 1992 yılında kuruculuğunu yapmaktan onur duyduğum bu sendikada belirli bir süre de sizlerin teveccühüyle başkanlık görevini yürüttüm. Bu süre zarfında kırdığım, incittiğim, üzdüğüm arkadaşlarım olabilir, onlardan özür diliyor ve haklarını helal etmelerini istiyorum. Benim hakkım varsa hepinize helal olsun.”

 

AHMET BAKİ 56 OYLA BAŞKAN OLDU

Yılmaz Kuran’ın açılış ve veda konuşmasının ardından Kongrede aday olan Ahmet Baki, Kenan Arslan ve Mehmet Asar birer konuşma yaptı. Yapılan konuşmaların ardından seçimlere geçildi. 109 kişinin katıldığı kongrede 56 oy alan Ahmet Baki Türk Eğitim-Sen’in yeni dönemde başkanı oldu. Baki’nin rakipleri olan Kenan Arslan 42, Mehmet Asar da 11 oy aldı.

 

YENİ YÖNETİM

Ahmet Baki başkanlığında Türk Eğitim-Sen 1 Nolu Şubenin yeni yönetimi şu isimlerden oluştu:

“Yönetim Kurulu: Başkan Ahmet Baki, Şube Sekreteri Murat Özdemir, Mali Sekreter Süleyman Çetin, Teşkilatlanma Sekreteri Behçet Başargan, Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Şenay Orhan, Mevzuat Sekreteri Zeliha Kişi, Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri Nevzat Açıl. Denetleme Kurulu: Başkan Muhammet Sarı, Üyeler İsmail Sağlık, Hasbi Çetin. Disiplin Kurulu: Başkan Necmettin Işık, Üyeler Bayram Ali Boldan, Bayram Korkut. Üst Kurul Delegeleri: Ahmet Baki, Murat Özdemir, Ekrem Özenen, Muhammet Sarı.”