5 bin 900 üyeli Balıkesir Ticaret Odası’nda bugün seçim var. 2013’deki Oda seçiminde olduğu gibi bugünkü seçime de üyelerin geniş katılım göstermesi bekleniyor. Haftalardır Balıkesir gündemini belirleyen Oda seçimlerinde Kerem Kırımlı ve Rahmi Kula listeleri yarışıyor. 17 meslek komitesinde oy çoğunluğunu elde edecek ekip, yeni dönemde Ticaret Odası’nı yönetecek.

 

KIRIMLI YEŞİL, KULA MAVİ

Üyelerin oy verme işlemleri bugün saat 09.00’da Avlu’da Ticaret Odası binasında gerçekleşecek. Oy verme işlemi saat 17.00’ye kadar devam edecek. Kerem Kırımlı ‘Yeşil Hareket’ adıyla çıktığı yarışta yeşil listeyle üyelerden oy istiyor. Rahmi Kula ise mavi listeyle seçime katılıyor. Her iki aday da şeffaf, demokratik ve katılımcı bir yönetim vaad ediyor.

 

SİYASET TAM KADRO DEVREDE

Ticaret Odası seçimlerinde her zamanki gibi siyasi aktörler de devrede. AK Parti, MHP ve BBP, Yeşil Hareket’in önderi Kerem Kırımlı’nın yanında yer alıyor. CHP İl Başkanı Serkan Sarı’nın “oda seçimlerine siyaset karışmasın” açıklamalarına karşın CHP’nin açıkça Kula’dan yana tavır koyduğu biliniyor. Oda seçimleri, şehir siyasetinin de bir anlamda belirleyicisi olacak.