Dünya Etnospor Konfederasyonu Genel Başkanı Bilal Erdoğan Balıkesir Üniversitesi’nde düzenlenen Okçuluk Kursu’nun açılışı nedeniyle Balıkesir’e geldi. İlk olarak AK Parti İl Binası’nda teşkilat mensuplarıyla bir araya gelen Bilal Erdoğan burada Afrin’e düzenlenen operasyon ile ilgili konuştu.

Türk  Ordusu’nun Zeytin Dalı Operasyonu ile kendi güvenliğimiz için sınır ötesi hareket düzenlediğini belirten Bilal Erdoğan, teröre karşı yapılan operasyonda Mehmetçiklere güç kuvvet dileklerini sundu.

 

MÜCADELELERİMİZDEN GÜÇLÜ OLARAK ÇIKACAĞIZ

Parti binasında konuşan Bilal Erdoğan, Türkiye’nin önemli bir dönemeçten geçtiğini söyledi. Bilal Erdoğan terör örgütlerinin yok edilene kadar Zeytin Dalı Operasyonunun süreceğini belirterek şunları ifade etti:

“Balıkesir’de inşallah kongreler tamamlanmış, yarın Kadın Kolları’nın, sonra da Gençlik Kolları’nın kongreleri de olacak. Balıkesir gerçekten bambaşka bir enerjiyle önümüzdeki yıla hazırlıklarını yapıyor. Biliyorsunuz 2019’da önemli seçimler var. Ülkemiz çok hassas dönemden geçiyor. Aslında şu anda içinden geçtiğimiz dönemeç, dünyanın içinden geçtiği bunalımlarla ilişkili. Ancak hiç şüpheniz olmasın, Türkiye’nin 15 yıllık bu büyüme, güçlenme, iddia sahibi olma evresinin sonunda geldiğimiz bu noktada, bütün bu çalkantıların, mücadelelerin içerisinden Türkiye çok daha güçlenmiş olarak çıkacak. İşte nasıl ki; FETÖ bize belası bize çok acı çektirdi, nasıl ki şehitler verdirdi 15 Temmuz’da. Onun öncesinde kim bilir ne zulümlere imza atıldı. Ama sonunda 15 Temmuz ve sonrasındaki süreçte o FETÖ belasından temizlenmek, bizim ülkemiz için bir hayır oldu.

KENDİ GÜVENLİĞİMİZ BİZİM MESELEMİZDİR

Şimdi Afrin’deki süreç bizim inşallah terörle mücadele işinin kesin olarak çözülmesine yönelik girişim. Bundan sonra sınırlarımız içerisinde terör belasıyla mücadele ederken; işte 30 yılı aşkın bir süreçten bahsediyoruz. Şimdi sınırlarımızın dışında bu terörün kaynağını, kökenini kurutmak üzere Türkiye Cumhuriyeti güçlü güvenlik güçleriyle, ordusuyla, istihbaratıyla gereken bütün çalışmaları gerçekleştiriyor. Hakikatten; müttefikimiz şöyle dermiş, böyle dermiş, eğilip bükülmeden, bizim kendi güvenliğimiz, bizim meselemizdir. Müttefiklerimiz eğer bizimle hareket ediyorlarsa, terörle mücadelede samimilerse buna destek verirler. Değillerse biz üzerimize düşeni yapmakla yükümlüyüz. Bu anlayışla ilerliyoruz ve ilerlemeye devam edeceğiz. Bütün milletimizin bu konudaki duası, desteği gerçekten takdire şayandır. Allah hem cephedeki Mehmetçiğimizden razı olsun. Şehitlerimizin ailelerine sabırlar diliyoruz ve bütün dua eden vatandaşlarımız; 7’den 70’e hepsinden Allah razı olsun. Biz bu mücadelelerin içinden alnımızın akıyla evelallah çıkacağız, çıkmayı biliyoruz. Biz çünkü çok şanlı bir ecdadın torunlarıyız ve hakikatten o şanlı geçiş bizim dimağlarımızda hala canlı ve yaşıyor. İşte biz bunu 15 Temmuz’da da gösterdik, şimdi Afrin’de de terörle mücadelede göstermeyi biliriz.

TEŞKİLATIMIZIN ÇALIŞMALARI BİZİ GÜÇLENDİRECEK

Gerçekten ben AK Parti teşkilatlarını özellikle takdir etmek istiyorum. Bu coşkuları, bu destekleri, bu duaları için takdir etmek istiyorum. Bunların hepsi kavli, fiili dualara girer. Ve yaptıkları bütün çalışmalar; işte günü geldiğinde bir fakirin elinden tutmak, bir hastanın yanında olmak, bir cenazede birisine omuz olmak bizim teşkilatlarımızın gün be gün yaptıkları, hayatlarının parçası haline gelen etkinlikler. Bunlar bizim için adeta bir yaşama biçimi haline geldi. Bu Türkiye’yi daha yaşanabilir kılan, devletle milleti buluşturan ve gerçekten bütün kitleleri barıştıran ve büyük Türkiye’yi yeniden inşa etmeyi olanak sağlayan dinamik budur. Onun için hepinize çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın da size selamlarını getirdim. Kendisi de gece-gündüz demeden çalışıyor. Çünkü biliyor ki arkasında onun yüzünü kara çıkarmayacak, çalışan, fiili ve kavli dualarıyla destek olan bir teşkilat var. Onun için bu birlikteliğe Allah zeval vermesin. Allah milletimize, ordumuza zeval vermesin ve inşallah Türkiye’yi gelecek güzel günlerde; çocuklarımıza, bizden sonraki nesillere inşa ederek teslim etmeyi bizlere nasip etsin diyorum.”