Anne babasının evlilik yıldönümlerini kutladıktan sonra evlerine dönen Ece Sıla, sabah saatlerinde rahatsızlandı. Anne Zehra Ünsal, sabah saatlerinde kızının odasına girdiğinde genç Ece’nin rahatsızlandığını görerek 112'yi aradı. Eve gelen 112 ekipleri, Ece’ye ilk müdahaleyi yaptı. Ece, hastaneye götürülürken yolda hayatını kaybetti.

ADLİ TIP BEYİN KANAMASI DEDİ

Bursa Adli Tıp’a gönderilen Ece’nin yapılan otopsisinde beyin kanaması sonrası vefat ettiği raporu verildi.

ŞAİR YUSUF AKGÜL, ECE İÇİN ŞİİR YAZDI

Ece’nin ani ölümü nedeniyle Balıkesir Yazarlar ve Şairler Derneği üyesi ve ailenin yakın dostu şair Yusuf Akgül, genç Ece'ye şiirle veda etti. Akgül şiirinde "Bir gün matem, bir gün şenlik bu dünya.., İki günlük, senlik benlik bu dünya.., İrfan ile Zehra'sının ECE'si dün burdaydı,, işte, bir anlık dünya..., Be hey yalan dünya, viranlık dünya!..." diyerek acısını paylaştı.

CENAZEYE BİNLERCE BALIKESİRLİ KATILDI

Anne ve babasının evlilik yıl dönümünde hayatını kaybeden Ece için Paşaalanı Mahallesi'nde bulunan evinin önünde helallik alındı. Zağnos Paşa Camisi'nde Öğle Namazı sonrası kılınan Cenaze Namazı’na binlerce Balıkesirli katıldı. Ece’nin telli duvaklı tabutu cenazeye katılanları duygulandırdı. Ece’nin Cenaze Namazı’nı, Balıkesir Müftüsü Ramazan Topcan kıldırdı. Ece’nin cenazesi, gözyaşları arasında Çınarlıdere Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Ece’nin cenaze namazına; Vali Yardımcısı İsmail Demiraslan, İYİ Parti Milletvekili İsmail Ok, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir Büyükşehir Daire Başkanı Hakan Afşin Arıcan, Türk Ocakları, BAYŞAD üyeleri, siyasiler, eğitim camiası ve çok sayıda vatandaş katıldı. İHA