HABER GALERİSİ

Yaylada Alışveriş Merkezi Sergi Salonu’nda gerçekleştirilen ödül törenine; İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Günnü, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nevzat İnal, idareci, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Balıkesir genelindeki ilkokul-ortaokul-liseler arasında düzenlenen ‘Teknoloji Seni Esir Almasın’ konulu resim ve afiş yarışmasında, 20 ilçeden İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderilen 286 eser değerlendirildi. Eserler arasından ilk üçe giren öğrencilere düzenlenen ödül töreni ile hediyeleri takdim edildi. Ayrıca 286 eser arasından en iyi 60 eser sergilendi.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız: şunları söyledi:

Projenin hayata geçirilmesinde büyük emekleri olan  Kıymetli Öğretmenimiz Tuba Laleci Hanımefendi başta olmak üzere AR-GE birimizin değerli çalışanlarına ve bu yıl birçok çalışmada olduğu gibi bugün de bizi yalnız bırakmayan TC Ziraat Bankası Güzel Sanatlar Lisemizin kıymetli idareci, öğretmen ve öğrencilerine teşekkürü bir borç biliyorum."  

Yarışmada dereceye giren 12 öğrenci öğretmenleriyle birlikte katıldıkları ödül töreninde; ilkokul resim kategorisindeki ilk üç derece sahiplerine bisiklet; ortaokul resim kategorisindeki ilk üç derece sahiplerine Şövale, Yağlı Boya Seti ve Zekâ Oyunları Seti, Akrilik Boya Seti, Soft Pastel Boya Seti, lise afiş kategorisindeki ilk üç derece sahiplerine Sulu Boya Seti, Şövale, Akrilik Boya Seti, Yağlı Boya Seti ve Eskiz Kalem Çantası verildi.        

DERECE GİREN ÖĞRENCİLER

Yarışmada ilkokullar arasında Bandırma Cumhuriyet İlkokulu’ndan Ela İpek Öz birinci, Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi’nden Zeynep Türkoğlu ikinci, Albay Tayyar-Nuran Oğuz İlkokulu’ndan Derin Kartal üçüncü oldu. Ortaokullar arasındaki yarışmada Altıeylül Ortaokulu öğrencisi Elif Gözeten birinci olurken, Korucu Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencisi Mustafa Uzunoğlu ve Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi’nden Nurefşan Kaymak ikinci, Karesi Ortaokulu öğrencisi Türkan Taş ile Özel Bandırma Doğa Koleji öğrencisi Tuna Nida Baykal üçüncülüğü paylaştı. Yarışmanın lise bölümünde ise Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi öğrencisi Zeynep Talaz birinci, 5 Eylül Anadolu Lisesi öğrencisi Esra Şebin ve Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi öğrencisi Ceyda Kaçar ikinci, Altınoluk Fennur Sözen MTAL öğrencisi Oğuzhan Oğuz üçüncülüğü elde etti.