Bu yıl 33.’sü düzenlenen Uluslararası Mengen Aşçılar Festivalinde, TAŞPAKON’a (Türkiye Aşçılar ve Pastacılar Derneği) bağlı Balıkesir Aşçılar ve Pastacılar Derneği, “7 Bölge 70 Lezzet Buluşmasında” İlimizi, höşmerim tatlısıyla temsil etti. Her ilin kendine has lezzetini tanıttığı festivalde bu yıl, festivale gelen konuklara Balıkesir’in meşhur höşmerim tatlısı ikram edildi.

TAŞPAKON’a (Türkiye Aşçılar ve Pastacılar Derneği) bağlı Balıkesir Aşçılar ve Pastacılar Derneği Başkanı Levent Kaynak tarafından temsil edilen Balıkesir, Levent Ustanın yaptığı, 2 bin kişilik, el yapımı höşmerim ile stantlarda yerini aldı. Mengen Aşçılar Festivaline gelen konukların adeta kapış kapış aldığı höşmerim tatlısı, büyük beğeni topladı. Konuklar, tadına baktıkları höşmerim tatlısından daha fazla alarak, memleketlerine götürmek ve sevdiklerine bu tatlının tadına baktırmak istediklerini ifade etti.

HÖŞMERİM TATLIMIZ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Balıkesir Aşçılar ve Pastacılar Derneği Başkanı Levent Kaynak, yaptığı açıklamada; “Her yıl düzenlenen Mengen Aşçılar Festivalinde, bu yıl da Balıkesir’imizi, 2 bin porsiyon höşmerim ikramında bulunarak  tanıtmaya çalıştık. Böylece, hem konuklarımızın damağında güzel bir tat, hem de Balıkesir denilince akıllarında güzel bir lezzet kalmasını amaçladık. İnşallah amacımıza ulaştığımızı düşünüyorum. Bu tür etkinliklerde yer alarak, dernek olarak, Balıkesir’imizin tanıtımına katkıda bulunabilirsek amacımıza ulaşmış olacağız. Şunu da belirtmek isterim ki; bu tür etkinliklere, gerek kamu gerekse özel kuruluşların destek olmasını bekliyoruz.”