KIRSALDAN ATIK SU BEDELİ ALINMAYACAK

BASKİ Genel Kurulu’nda su fiyatlarındaki yüzde 20’lik indirim görüşüldü. Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, “yüzde 20’lik teklifi değiştiriyorum, yüzde 25 indirim yapalım, ayrıca kırsal mahallelerden atık su bedeli almayalım” dedi.

 

 

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin ardından Balıkesir Su ve Kanalizasyon Dairesi (BASKİ)’nin Genel Kurulu gerçekleştirildi. Genel Kurulda BASKİ Yönetim Kurulu’nun aldığı yüzde 20 oranındaki indirim, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu tarafından yüzde 25 olarak belirlendi. Kafaoğlu ayrıca kırsal mahallelerden atık su bedelinin de alınmayacağı müjdesini verdi.

BASKİ  Genel Kurulu’na Yönetim Kurulu tarafından sunulan yüzde 20’lik su indirimini yüzde 25 olarak Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale eden Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, kırsal mahallelerden şikayet gelmesiyle de atık su bedelinin kaldırılmasını istedi.

 

KAFAOĞLU SUDAKİ İNDİRİMİ YÜZDE 25 OLARAK BELİRLEDİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu BASKİ Genel Kurulu’nda su fiyatları ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“BASKİ Genel Müdürlüğü tarafından görüşülmek üzere genel kurulumuza gönderilen su fiyatlarında yüzde 20 indirim yapılması hususundaki teklifi değiştirerek indirimin yüzde 25 olması ve kırsal mahallelerde alınmakta olan atık su bedelinin iptal edilmesi hususlarında gerekli talimatı verdim. Bu konuda gerekli çalışmaları yapmak üzere konuyu Tarife Komisyonu’na havale ediyorum. Komisyonumuzda inşallah su fiyatlarında yüzde 25 indirimi kabul edecektir. Özellikle kırsal mahallelerimizdeki atık su bedeliyle ilgili çok şikayetler vardı. İnşallah bunu da ortadan kaldıracağız. Hayırlı uğurlu olsun.”

 

YÖNETİM KURULU’NUN İSTEĞİ YÜZDE 20 OLDU

BASKİ Yönetim Kurulu’ndan gelen istek yazısında ise su bedellerindeki indirim ile ilgili şu istek yapıldı:

“Yönetim Kurulumuz, Abone İşleri Dairesi Başkanlığımızın gerekçeler doğrultusunda; Genel Müdürlüğümüzün borçları, gelirleri, giderleri ile yapacağı iş ve hizmetler dikkate alınarak su fiyatlarında yüzde 20 indirim yapılması hususunun BASKİ Genel Kurulunda görüşülerek değerlendirilmesi ve gerekli kararın alınması için Yönetim Kurulumuzun 26 Ekim 2017 tarihinde yapılan toplantısında mevcudun oy birliği ile karar verildi.”