Balıkesir Öğretmenevinde "Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) Projesi ile Sporda Yetenek 10'la Gelecek" Projesi değerlendirme toplantısı yapıldı.

Vali Ersin Yazıcı başkanlığında yapılan toplantıya Vali Yardımcıları İsmail Demirhan, Şükrü Kara ve Bayramali Köse, Altıeylül Kaymakamı Oktay Kaya, Balya Kaymakamı Fatih Topuz, Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Bigadiç Kaymakamı Altuğ Çağlar, Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Gömeç Kaymakamı Önder Coşğun, Gönen Kaymakamı Faruk Bekarlar, Havran Kaymakamı Şeref Aydın, İvrindi Kaymakamı Server Sinanoğlu, Manyas Kaymakamı Emrah Akduman, Savaştepe Kaymakamı Fikret Zaman, Sındırgı Kaymakamı Samet Öztürk, Susurluk Kaymakamı Osman Ateş, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu katıldı.

Toplantıda; İlçe Kaymakamları ile İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu "Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme  (BENGİ) "Projesi ile "Sporda Yetenek 10'la Gelecek"  Projesi hakkında yaptıkları ve yapacakları çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundular.

SPORLA EĞİTİMİ BİRLEŞTİRDİK

Eğitim faaliyetlerini çok önemsediklerini belirten Vali Yazıcı, devletimizin bütün imkânlarının eğitim için seferber edildiğini ifade ederek, sporla eğitimi birleştirdiklerini belirtti.

SPOR VE EĞİTİM AYNI YOLDA

Akademik eğitimin değerler eğitimi ile taçlandırılması gerektiğini belirten Vali Yazıcı, "Eğer bir ülkede geleceği görmek istiyorsanız o ülkenin çocuklarına bakmanız yeterli. Yeni nesiller için eğitim ve öğretimin önemini kuşkusuz hepimiz çok iyi biliyoruz. Hedefimiz gençlerin uygun bir spor dalıyla ilgilenmeleri ve spor kültürü edinmeleri. Sporun eğitimle birlikte yürütülmesi bizim en büyük isteğimiz."dedi.

EĞİTİMDEN TAVİZ VERİLEMEZ

Eğitimden taviz verilemeyeceğini vurgulayan Vali Yazıcı, "Balıkesir olarak eğitimde kaliteyi artırmak için çalışıyoruz. Bunun için yoğun gayret sarf ediyoruz. Hedefimiz nedir? Bu konuda eğitim kalitesini artırıp daha iyi eğitim için yüksek seviyeye çıkmalıyız. Temas edemediğimiz bir öğrenci, bir veli, bir sivil toplum kuruluşu kalmayana kadar gayretli şekilde çalışmalıyız."dedi. 

ÇOCUKLARIMIZ HAYATA İYİ BİR BAŞLANGIÇ YAPSIN

Spor yapmaya imkân bulamayan çocukları sporla buluşturduklarını ifade eden Vali Yazıcı, "Bu projenin hedefi dezavantajlı grup alt gelir gruplu ailelerin çocuklarının sporla buluşmalarının sağlanmasıdır. Ülkemizin geleceği gençlerimize ve çocuklarımıza emanet. Çocuklarımız hayata iyi bir başlangıç yapsın istiyorsak hepimiz elimizi taşın altına koymalı, çocuklarımızın geleceği için ortak çaba ve işbirliğini güçlendirerek sürdürmeliyiz. Çocuklarımızın nitelikli birer eleman olması, bir takım değerlerle donanımlı olması çok önemli. Buradaki her yönetici de bundan sorumlu.  Bu ülkeyi çocuklarımıza teslim edeceğiz. Hep beraber özellikle spor yapma imkânı bulamayan ailelerin çocuklarına düzenli olarak spor yaptırıyoruz."dedi.

HEP BİRLİKTE ÇOCUKLARIN SPOR YAPMASINA GAYRET EDECEĞİZ

"Sporda yetenek 10'la Gelecek" Projesinin büyük ilgi gördüğünü söyleyen Vali Yazıcı, "Vereceğiniz çok küçük katkılarla binlerce çocuğa ulaşmış olacağız. Binlerce insana Balıkesir'imizin geleceğine çok büyük katkı sunmuş olacağız. Bundan şehrimizi mahrum etmeyelim. El birliğiyle küçük katkılarla büyük işler başarabileceğimizi herkese gösterelim. Bu güçlü bağların ve iş birliğinin bizi mutlu edecek tek sonucu, çocuklarımızın ve gençlerimizin ülkelerine ve insanlığa faydalı olacak nitelikte donanmış olarak toplumdaki yerlerini almış olmalarıdır. Bu güne kadar gerçekleştirilen tüm faaliyetlerde emeği gecen tüm kurumlara, kuruluşlara, belediyelere, eğitim ile ilgili tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarınızın artarak devamını temenni ediyorum." dedi.